Wspaniale spisały się nasze skrzaty i krasnale w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym rozegranym, w pabianickiej hali MOSiR-u w dn. 13-14.02.2010. Najlepiej z TUKS Kozica zaprezentowali się do lat 12 - Emma Zakordoniec i Artur Patura, którzy zwyciężyli w singlu i deblu inkasując po 30 pkt. do klasyfikacji PZT oraz do lat 10 Wiktoria Molińska, która wystąpiła w finale.

10-letnia Emma, zajmująca na razie odległą 96 pozycję na liście PZT skrzatek do lat 12 z dorobkiem 40,5 pkt., pokazała "lwi pazur" i zdecydowała się zgarnąć całą pulę punktową, która była do zdobycia. Dopiero co była druga w WTK w Zabrzu w singlu i deblu, a tu postanowiła maksymalnie podreperować swój dorobek punktowy.

W singlu w I rundzie, bo nie rozstawiona, pokonała 6/2,6/2 Dominikę Paczenę NST śląskie, w "ćwiartce" 6/3,6/2, nr 4 Wiktorię Jurek z PKT Pabianice, w "połówce" 6/3,6/1 koleżankę klubową i nr 1 turnieju Kasię Mroczkowską i w finale już trochę z problemami 6/1,2/6,10/7 Martę Kanię z AZS-u Łódź.

W deblu Emma wystąpiła w parze z Kasia Mroczkowską. Dobór pary okazał się klubowo i potencjalnie bardzo trafny, bowiem nasze dziewczęta zwyciężyły w całym turnieju pokonując w półfinale 6/2,6/2 Weronikę Góralczyk TUKS Kozica i Julię Krysiak PKT Pabianice i w finale 6/3,6/2 Wiktorią Jurek PKT Pabianice i Karolinę Dziubałtowską TUKS Smecz Tomaszów Maz.

Po raz drugi podwójny tryumf odniósł sklasyfikowany obecnie na 38 miejscu wśród 303 skrzatów - Artur Patura TUKS Kozica, który "zablokował" w tym turnieju swych rywali. Artur wygrał singiel i debel, a jak to było, prześledźmy. Rozstawiony z nr 2 pokonał w I rundzie 6/2,6/2 Alberta Hermana z PKT Pabianice, w ćwierćfinale 6/2,6/3 Michała Matuszewskiego TUKS Kozica, który wcześniej wygrał 6/3,7/5 z Mateuszem Solarskim PKT Pabianice, w półfinale 6/2,6/3 Wiktora Przybylskiego KT Start Łódź i w finale 6/1,6/3 nr 1 Marcina Morawskiego Eurotenis Łódź.

To właśnie z finalistą singla Artur wystąpił w turnieju deblowym. Rozstawieni z nr 1 Artur i Marcin w ćwierćfinale mieli wolny los, w półfinale wygrali 6/4,6/3 z Karolem Paluchem Viner Kraków i Danielem Michalskim ST Tie Break Warszawa, a w finale pokonali 6/3,6/1 Wiktora Przybylskiego KT Start Łódź i Jakuba Kozioła ŁKT Łódź.

W finale krasnalek zagrała 9-letnia Wiktoria Molińska z TUKS Kozica Piotrków Tryb. W grupie pokonała ona kolejno wszystkie swoje rywalki, tracąc zaledwie 1 gema w pojedynkach rozgrywanych po jednym secie od stanu 2/2. Oto wyniki meczów grupowych Wiktorii: 6/2 Aleksandra Nadajewska TUKS Kozica, 6/3 Wiktoria Gała PKT Pabianice, 6/2 Zuzanna Kurowska ŁKT Łódź i 6/2 Natalia Poczta PKT Pabianice. Do półfinału nie udało się awansować naszej drugiej zawodniczce Aleksandrze Nadajewskiej, która wygrała 7/5 z Zuzanną Kurowską i 6/2 z Natalia Pocztą, ale po porażkach z koleżanka klubową Wiktorią Molińską 2/6 i 3/6 z Wiktoria Gałą, ni jak nie mogła wyjść z grupy i zajęła 5 miejsce.

Wiktoria Molińska pokonała w półfinale Aleksandrę Komalę Eurotenis Łódź, a w finale uległa 3/6,4/6 liderce rankingu WZT krasnalek - Marcie Jaśkiewicz z Eurotenisa Łódź, zajmując II miejsce.

Kolejne trzy turnieje WTK już w marcu. Zapraszamy do odświeżenia informacji w halowym kalendarzu turniejów WZT Łódź.