W Szczecińskim Centrum Tenisowym na 3 kortach o nawierzchni Reboud Ace rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18. Miło nam poinformować, że wicemistrzem Polski w singlu i mistrzem w deblu został wychowanek trenera Wiesława Kozicy i naszego klubu, reprezentujący od 2008 roku barwy AZS-u Poznań - 17-letni MACIEK SMOŁA.

Krocząc po srebrny medal w singlu, jako rozstawiony z nr 2, pokonał kolejno: 6/4,6/3 Piotra Lutkowskiego z Legii Warszawa, 6/4,7/6(1) Tomasza Sołtykę SKT Sopot, w ćwierćfinale 0/6,6/2,6/4 Pawła Ciasia SKT Sopot i w półfinale 7/6(9),6/3 Adama Laakela WTS DeSki Warszawa. W finale Maciek musiał uznać wyższość swego kolegi klubowego i zarazem partnera deblowego w tychże mistrzostwach - Bartosza Sawickiego, który zwyciężył w finale 6/4,3/6,6/3.

W deblu Maciek Smoła i Bartek Sawicki - obaj AZS Poznań, rozstawieni z nr 1 w I rundzie otrzymali walkower medyczny od kolegów klubowych Zbyszko Siekierczaka i Michała Koniecznego, w ćwierćfinale pokonali 6/0,6/2 Roya Brandysa KT Legia Warszawa i Adama Paprockiego WTS DeSki Warszawa, w półfinale trafiając na kolejną parę AZS-u Poznań Marcin Grzesiński - Patryk Pydyszewski, zwyciężyli 6/4,7/5 i w finale po ciężkim boju pokonali w walce o złoty medal i tytuł mistrzów Polski 7/6(8),6/3 parę nr 4 Krzysztof Bartosiewicz WTS DeSki Warszawa - Marcin Hołowinski GKS Górnik Łęczna.

Dwa szczecińskie medale zdecydowanie potwierdzają wysoką formę Maćka, który teraz zdecydowanie większą część sezonu startowego spędza zagranicą na różnych kontynentach. W swej karierze zdobył tych krążków w mistrzostwach Polski już 14, w tym 3 złote, 7 srebrnych i 4 brązowe, cztery z nich zdobył na konto jeszcze wtedy TUKS Kozica. Trenując i reprezentując piotrkowski klub w latach 2002 - 2007 Maciek wywalczył także 6 medali mistrzostw Polski UKS. Były to wtedy 4 złota i dwa srebra, które bardzo cenimy w naszym dorobku.

Gratulując ostatnio zdobytych medali, zobowiązujemy się, że będziemy dalej wiernie kibicować naszemu wychowankowi w kolejnych turniejach ITF. Najważniejszym, kolejnym, letnim już startem Maćka będzie na pewno juniorski Rollad Garros na kortach ceglastych w Paryżu.