W dwóch Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych młodzików do lat 14 na Śląsku wystąpił zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Piotr Szymański. Pierwszy turniej odbył się na "sztucznej trawie" w hali ChTT Chorzów, drugi zaś na dywanowych kortach zabrzańskiego Mostostalu. Zarówno w jednym, jak i w drugim turnieju Piotrek podreperował sobie dorobek punktowy zajmując premiowane miejsca.

CHORZÓW

Rozstawiony z nr 6, wśród 22 uczestników, zawodnik TUKS Kozica przeszedł I rundę w singlu wolnym losem, w II pokonał 4/6,6/3,6/1 Wiktora Radwana KS Górnik Bytom, a w ćwierćfinale pokonał nr 2 Filipa Olko z Czarnych Rzeszów 7/5,6/2. Półfinał był już trudniejszy i Piotrek uległ w nim 1/6,0/6 Karolowi Krawczyńskiemu z Górnika Bytom, zajmując III miejsce.

W deblu Piotrek wystąpił w parze z Marcinem Molem z ChTT Chorzów. W I rundzie, a zarazem ćwierćfinałowej pokonali oni 4/6,6/2,10/4 Bartosza Obermajera i Roberta Kołakowskiego obaj Sport Med Zabrze, a w półfinale 7/5,3/6,10/7 parę nr 2 Filip Olko z Czarnych Rzeszów - Michał Widuch Sport Med Zabrze. W finale Piotrek i Marcin ulegli jednak 1/6,1/6 silniejszej parze nr 1 reprezentującą KS Górnik Bytom: Wojciech Jantos - Karol Krawczyński.

ZABRZE

Tydzień później w Zabrzu Piotrek Szymański rozstawiony wśród 10 uczestników z nr 3, w I rundzie miał wolny los, w drugiej pokonał 6/3,6/3 Leszka Mireckiego NST opolskie, a w półfinale trafił na nr 1 Wojtka Jantosa z bytomskiego Górnika i uległ 3/6,1/6 zajmując III miejsce, podobnie jak w Chorzowie.

Wśród 4 par deblowych Piotrek wraz z partnerem Wojtkiem Jantosem rozstawieni zostali z nr 1. Zwyciężyli w całym turnieju pokonując w półfinale 6/3,6/3 Maxa Steinbergera i Leszka Mireckiego - obaj nie stowarzyszeni i w finale 6/4,6/3 parę nr 2 Emila Kubicza NST Nowy Targ i Szymona Majchrzaka KS Górnik Bytom.

Piotrek Szymański zajmuje obecnie po siedmiu rozegranych turniejach 71 pozycję wśród młodzików na liście PZT z dorobkiem 124,5 pkt. Szkoda tylko, że organizatorzy z Chorzowa nie pokwapili się, by na czas dosłać skutecznie do biura PZT dokumentację turniejową z rozegranego turnieju. Na pewno Piotrek skoczyłby jeszcze wyżej o kilka pozycji.