Tradycyjnie, już od paru sezonów, Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 10 i 12, czyli krasnali i skrzatów w tenisie rozgrywane są w Piotrkowie Trybunalskim. Nie sposób rozgrywać ich gdzie indziej, bowiem także tradycyjnie najwięcej sukcesów w postaci dorobku medalowego odnoszą zawodnicy doświadczonego w tym zakresie trenera, pracującego w "Trybunalskim Grodzie" z młodzieżą już 21 lat - Wiesława Kozicy z TUKS Kozica Piotrków Tryb. Tak też było i w tym roku. Ekipa TUKS Kozica zdobyła aż 15 medali na 32 możliwe do zdobycia, z czego 5 złotych na 8 możliwych, 4 srebrne i 6 brązowych !!!

W tym roku wystartowało w mistrzostwach 46 czołowych zawodników i zawodniczek z 11 klubów naszego województwa, w tym 19 z Piotrkowa Tryb. Najliczniejszą i zdecydowanie najlepszą 16-osobową ekipę piotrkowskich klubów stanowili dominujący w województwie zawodnicy TUKS Kozica, dwójkę wystawił PKTZ Winner i jednego reprezentanta TUKS Champions Team. W TUKS Kozica zagrali do lat 10 (w nawiasie liczba medali zdobytych na tegorocznych letnich mistrzostwach): Ola Nadajewska (1), Natalia Szkudlarek, Marta Winiarska, Emma Zakordoniec (3), Filip Sobisz (1), Mateusz Szkudlarek i Michał Motyl, a do lat 12: Emma Zakordoniec (3), Kasia Mroczkowska (2), Ada Hodorowicz, Weronika Góralczyk, Kuba Nagórski (1), Piotr Miller (2), Michał Sikorski (2), Artur Patura (2) i Kacper Błaszczyk (1).

A oto wszyscy medaliści mistrzostw 2010.

KRASNALKI - gra pojedyncza
1. Emma Zakordoniec - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Marta Jaśkiewicz - ST Eurotenis Łódź
?.Aleksandra Nadajewska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Kinga Psut - TUKS Smecz Tomaszów Maz.

Niekwestionowaną mistrzynią została Emma Zakordoniec, która pokonała kolejno: 7/5 Kingę Psut TUKS Smecz Tomaszów Maz., 6/2 Aleksandrę Komalę ze ST Eurotenis Łódź, 6/0 Aleksandrę Nadajewską TUKS Kozica Piotrków Tryb. i 6/1 Martę Jaśkiewicz ST Eurotenis Łódź.

Zabrakło w turnieju wiceliderki rankingu wojewódzkiego Wiktorii Molińskiej z TUKS Kozica, która na pewno miałaby szanse medalowe.

KRASNALE - gra pojedyncza
1. Maciej Maciejewski - UKS SP 44 Łódź
2. Maciej Marciniak - PKT Pabianice
?.Filip Sobisz - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Łukasz Jach - PKT Pabianice

Nasz brązowy medalista "Fifi", wygrał grupę eliminacyjną, pokonując już trochę bardziej dojrzałą grą, 6/4 klubowego kolegę Michała Motyla i 6/4 czwartego w rankingu wojewódzkim Jakuba Lesmana z PKT Pabianice. W grupie finałowej różnił się nieco potencjałem możliwości i uległ 1/6 zwycięzcy turnieju Maćkowi Maciejewskiemu z UKS SP 44 Łódź i 0/6 Maćkowi Marciniakowi z PKT Pabianice.

Tu także nie zagraliśmy w komplecie. Z takich samych powodów, jak Wiktoria Molińska, czyli uroczystości komunii, w turnieju nie zagrali: wicelider klasyfikacji województwa łódzkiego - Michał Kaźmierski, 100% pretendent do złotego medalu Michał Matuszewski i Kuba Jodko. Dorobek medalowy mógł być więc zdecydowanie większy.

SKRZATKI - gra pojedyncza
1. Katarzyna Mroczkowska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Adrianna Sosnowska - TUKS Smecz Tomaszów Maz.
?.Marta Jaśkiewicz - ST Eurotenis Łódź
Emma Zakordoniec - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Tu przed turniejem chcieliśmy "ugrać" dwa brązy, a wyszło złoto i brąz. Zrobiłaś super miłą niespodziankę Kasiu samej sobie, rodzicom i trenerowi. Niewątpliwie przyda się do dorobku punktowego w rankingu skrzatek PZT 46 punktów z singla i 9 z debla. Szkoda jedynie tego złota w deblu..

A oto droga Kasi do złotego medalu. Rozstawiona z nr 3 najlepsza nasza skrzatka w I rundzie miała wolny los, w ćwierćfinale łatwo wyeliminowała 6/1,6/2 Darię Walczak z łódzkiego Eurotenisa, w półfinale 4/6,6/2,11/9 stale robiącą postępy, liderkę rankingu krasnalek woj. łódzkiego Martę Jaśkiewicz także Eurotenisa. Tu doszło do niecodziennego super tie-breaka, kiedy to najpierw Marta objęła prowadzenie 4/0, Kasia wygrywając 8 piłek po kolei wyszła na 8/4, ale zaraz Marta dogoniła na 9/9, potem dwa minimalne auty Marty i Kasia znalazła się w finale. Tam pokonała łatwo, nie dysponującą całymi swoimi możliwościami z powodu kontuzji, Adę Sosnowską z TUKS Smecz Tomaszów Maz. 6/1,6/1. W singlu także bardzo dobra postawa naszej 10-letniej Emmy Zakordoniec, która pokonała w I rundzie 6/0,6/0 Kingę Psut TUKS Smecz Tomaszów Maz., potem 6/4,6/3 Martę Kanię z AZS-u Łódź i była blisko finału przegrywając pechowo z nr 2 tego turnieju Adą Sosnowską 6/4,4/6, 9/11, ale zdobyła cenny brązowy medal.

SKRZATKI - gra podwójna
1. Marta Kania AZS Łódź - Adrianna Sosnowska TUKS Smecz Tomaszów Maz.
2. Katarzyna Mroczkowska i Emma Zakordoniec - obie TUKS Kozica Piotrków Tryb.
?.Natalia Kwiecień ŁKT Łódź - Zuzanna Marciniak - MKT Łódź
Daria Walczak ST Eurotenis Łódź - Marta Jaśkiewicz ST Eurotenis Łódź

SKRZATY - gra pojedyncza
1. Piotr Miller - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Michał Sikorski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
?.Artur Patura - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Wiktor Przybylski - KT Start Łódź

Tu nie mieliśmy wątpliwości, że to zawodnicy TUKS Kozica zagrają w finale, nurtowało nas tylko jedno, czy Artur Patura sprawi niespodziankę? Nie sprawił więc w finale mistrzostw województwa zagrali Michał Sikorski i Piotrek Miller. Więcej zdolnych naszych zawodników nie dało się zmieścić niestety w finale, więc zagrali ci najlepsi. Piotrek i Michał wystąpili w tych mistrzostwach dla klubu i trenera, zrezygnowali bowiem z walki o większe punkty w ważniejszym rangą turnieju OTK 1 w Nowym Sączu. Wspaniale spisali się także pozostali zawodnicy w tej kategorii. Kuba Nagórski i Kacper Błaszczyk po pokonaniu swych przeciwników dotarli do ćwierćfinałów i wypełnili zadanie w 100%.

By odzwierciedlić możliwości naszych skrzatów należy podać wyniki ćwierćfinałów, w których w trzech spotkaniach wychowankowie trenera Wiesława Kozicy stracili jedynie 1 gem. Michał Sikorski pokonał Daniela Patoletę z Eurotenisa 6/0,6/1, Artur Patura 6/0,6/0 Patryka Garwackiego AZS Łódź, a Piotrek Miller 6/0,6/0 swego kolegę klubowego Kacpra Błaszczyka.

SKRZATY - gra podwójna
1. Piotr Miller - Michał Sikorski obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Artur Patura TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Wiktor Przybylski - KT Start Łódź
?.Kacper Błaszczyk - Jakub Nagórski obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Juliusz Lesman PKT Pabianice - Daniel Patoleta ST Eurotenis Łódź

Ogólnie w singlu i deblu wśród skrzatów chłopcy spisali się idealnie. Więcej już w tym turnieju nie dało się ugrać. Wycisnęliście możliwości mistrzostw, jak cytrynę, do końca. BRAWO !!!

Ogólnie zdeklasowaliśmy pozostałe kluby, choć doceniamy ich ciężko wywalczony dorobek medalowy mistrzostw. Ogółem rozdano 32 medale, TUKS Kozica zdobył ich prawie połowę , bo 15 i zapowiada, że za rok wywalczy ich więcej.

To wspaniały sukces piotrkowskich zawodników z TUKS Kozica, którzy w większości wyszli z ręki docenianego w polskim środowisku tenisowym trenera. To nie podopieczni zdobyli sukcesy, a wychowankowie, więc i satysfakcja zdecydowanie większa i prawdziwa !!!

A oto klasyfikacja klubowa LMWŁ 2010 do lat 10 i 12.