Pierwszy w swej karierze singlowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny wygrał nasz zawodnik Kuba Nagórski. Kuba tak się zabrał do gry w ten majowy weekend, że "zgarnął" zarówno singiel, jak i debel. Polowanie na taki łup, w postaci 30 punktów do klasyfikacji PZT było długie i kosztowało trochę czasu spędzonego na treningach. Cierpliwość w tenisie popłaca...

Kuba rozstawiony z nr 1, krocząc po swój pierwszy tytuł w singlu, pokonał w I rundzie 6/2,6/2 Daniela Patoletę z łódzkiego Eurotenisa, w półfinale 6/2,6/3 Macieja Małgorzaciaka, także z Eurotenisa i w finale 7/5,6/0 sympatycznego Kubę Kozioła ŁKT Łódź, z którym występował razem w deblu. O pechu może mówić Kacper Błaszczyk TUKS Kozica, który przegrał w swym pierwszym meczu z Maciejem Małgorzaciakiem 6/7(8),4/6.

W deblu para Nagórski - Kozioł pokonała w półfinale 6/2,6/2 Juliusza Lesmana PKT Pabianice i Daniela Patoletę Eurotenis Łódź i w finale 6/4,6/3 Kacpra Błaszczyka i Macieja Małgorzaciaka. Trzecie miejsce w deblu zajęła para TUKS Kozica Filip Sobisz - Michał Kaźmierski.

Bardzo dobrze spisała się po raz kolejny w singlu wychowanka TUKS Kozica - Kasia Mroczkowska, która znów wygrała WTK, pomimo że turniej zasiliły cztery niestowarzyszone reprezentantki z Warszawy. Kasia z nr 1 w I rundzie miała wolny los, w ćwierćfinale pokonała 6/3,6/2 Jadwigę Wygodę ŁKT Łódź, w półfinale 6/3,6/4 Martę Jaśkiewicz Eurotenis Łódź i w finale Martę Kanię z łódzkiego AZS-u, z którą zagrała razem w deblu.

Kasia i Marta w półfinale debla pokonały 6/2,6/2 Weronikę Góralczyk TUKS Kozica i Jadwigę Wygodę ŁKT Łódź, a w finale jak się zacięło, to nie mogło się odblokować i nasze zawodniczki uległy "na własne życzenie" 3/6,4/6 Kamili Kratiuk i Aleksandrze Tomczyk - obie niestowarzyszone z Warszawy.

W czwarty majowy weekend rywalizowały także intensywnie nasze krasnale i krasnalki. Tu od lat TUKS Kozica ma się czym szczycić, bowiem zawsze ma czołowych zawodników i zawodniczki. Wśród dziewcząt rywalizowało sześć zawodniczek. Końcowa ich kolejność była następująca:

1. Marta Jaśkiewicz - Eurotenis Łódź
2. Wiktoria Molińska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
3. Kinga Psut - TUKS Smecz Tomaszów Maz.
4. Ola Nadajewska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
5. Ola Tomczyk - Eurotenis Łódź
6. Natalia Szkudlarek - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Bardzo dobrze zaprezentowała się, jak zwykle pewna w trudnych chwilach nasza "Wika" Molińska, która w grupie pokonała 7/6 Kingę Psut i 6/2 Aleksandrę Tomczyk awansując do finału. W finale Wiktoria nie odniosła "Victorii" ulegając świetnie wyszkolonej, o rok starszej Marcie Jaśkiewicz 0/6. W meczu o III miejsce Ola Nadajewska uległa Kindze Psut 3/6, a czyniąca stałe postępy nasza 8-letnia Natalia Szkudlarek bliska była pierwszej swej wygranej w WTK, ale uległa w super tie-breaku Oli Tomczyk 6/10.

W ślady Wiktorii Molińskiej, zajmując II miejsce w krasnalach, poszedł jej kolega z klasy - Michał Kaźmierski i choć miał zdecydowanie większe szanse na tryumf w tym turnieju niż jego równolatka, bo pokonał w trzyosobowej grupie finałowej 6/3 Patryka Nieładnego PKT Pabianice, to przy zbyt małej koncentracji i kontroli taktyki i psychiki uległ 4/6 zwycięzcy turnieju Maćkowi Marciniakowi z PKT Pabianice.

Ostateczna kolejność krasnali do 10 lat w piotrkowskim WTK była następująca:

1. Maciej Marciniak - PKT Pabianice
2. Michał Kaźmierski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
3. Patryk Niełacny - PKT Pabianice
4. Piotr Pawlak - AM Tenis Warszawa
5. Jakub Lesman - PKT Pabianice
6. Maksymilian Rycerz -PKTZ Winner Piotrków Tryb.
7. Filip Sobisz - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
8. Aleksander Borzych - NST Kielce
9. Mateusz Cisło - MKT Łódź
10. Michał Motyl - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
11. Mateusz Szkudlarek - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

W piotrkowskim turnieju zawodnicy TUKS Kozica aż 12-krotnie schodzili z podium z pucharami, dając satysfakcję swoim trenerom. W TUKS Kozica, jak twierdzą już inni nie ma wolnych przebiegów... to, co wypracowane i nauczone musi znaleźć odzwierciedlenie w sukcesie na korcie. BRAWO TUKS KOZICA!!!

Teraz po fali piotrkowskich turniejów przeniesiemy się na korty pabianickie, gdzie w dniach 29-30.05.2010 planowany jest WTK do lat 10,12 i 16 zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt.