Zajmująca wtedy jeszcze 61 pozycję na liście PZT skrzatek zawodniczka piotrkowskiego TUKS Kozica - 10-letnia Emma Zakordoniec wspaniale zaprezentowała się po raz kolejny w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seria 2 w Opolu. Po udanych występach w Częstochowie, Pabianicach, Chorzowie i piotrkowskich mistrzostwach województwa łódzkiego Emma dotarła w Opolu do ćwierćfinału singla i znów wygrała debel w parze z Aleksandrą Rojek z MKS 1985 Szczawno Zdrój.

W singlu, jako rozstawiona z nr 8 pokonała w I rundzie 6/1,6/0 niestowarzyszoną Joannę Sapałę, a w II 6/1,6/2 Aleksandrę Tomczyk NST mazowieckie. W ćwierćfinale uległa niestety późniejszej tryumfatorce turnieju, jej partnerce deblowej Aleksandrze Rojek 2/6,3/6.

Porażkę w singlu Emma powetowała sobie w deblu, zdobywając wraz z Olą największe trofea. Jako rozstawione z nr 3 w I rundzie miały wolny los, w II pokonały 6/1,6/2 Natalię Wiewiór RKT ABC Rzeszów i Joannę Pilśniak KS Górnik Bytom. W półfinale natknęły się na parę nr 1 Beata Światłoń UKS Czarna i Zuzanna Wilk NST, ale i tu dały sobie radę wygrywając 6/2,6/4. W finale z parą nr 2 Kamila Nowak UKT Yonex Trzebinia - Karolina Bogus KS Sport Med. Zabrze zwyciężyły 7/5,6/2 i to im wręczono puchary zwyciężczyń turnieju deblowego.

Po wyżej wymienionych turniejach piorunujący stał się awans z 61 pozycji na 24 Emmy, bez wliczenia jeszcze turnieju opolskiego, który zaskoczył samą 10-letnią Emmę, jej rodziców i trenerów. Brawo Emma! Tak trzymaj w kolejnym turnieju, czyli kieleckiej super serii!