Zwycięzcami ubiegło tygodniowych XXIII Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej do lat 16 zostali: Karolina Śpiewak i Paweł Kozica. W finałach wystąpili wtedy, u dziewcząt - Dominika Opala, a u chłopców Piotr Szymański, którzy zdobyli srebrne medale. Sytuacja odwróciła się diametralnie w kategorii młodzików do lat 14. W finałach zagrali ci sami zawodnicy i zawodniczki, ale nastąpiła, dla wcześniejszych tryumfatorów, niepożądana, "nieoczekiwana zmiana miejsc".

Wśród dziewcząt do walki o medale przystąpiło 7 zawodniczek. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem "każda z każdą", a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze zawodniczki z obu grup. O ile nie było niespodzianek w grupie "A", gdzie awansowały Dominika Opala PKTZ Winner Piotrków Tryb. i Karolina Owczarek TUKS Champions-Team Piotrków Tryb., to w grupie "B", doszło i to do sporej niespodzianki, której autorką była zaledwie 9-letnia Wiktoria Molińska z TUKS Kozica. Wiktoria w pierwszym swoim meczu pokonała ona 6/3 (!!!) o trzy lata starszą Lenę Hodorowicz z piotrkowskiego PKTZ Winner, otwierając sobie tym sposobem drogę do wyjścia z grupy, a tym samym do medalu. Wiktoria pokonała jeszcze później swoją klubową koleżankę Aleksandrę Łysik i uległa 2/6 Karolinie Śpiewak PKTZ Winner Piotrków Tryb. i awansowała do półfinału.

W półfinałach Dominika Opala pokonała Wiktorię Molińską 6/0, a Karolina Śpiewak 6/2 Karolinę Owczarek. W zaciętym finale Dominika Opala wzięła rewanż za ubiegło tygodniowy finał kadetek i pokonała Karolinę Śpiewak 4/6,6/2,10/7. Miejsca 5/6 zajęły Katarzyna Mroczkowska TUKS Kozica Piotrków Tryb. i Lena Hodorowicz PKTZ Winner Piotrków Tryb., a 7 Aleksandra Łysik TUKS Kozica Piotrków Tryb.

U chłopców także zagrało 7 zawodników. Tu już było pewne, że komplet medali "weźmie stajnia Kozicy", bowiem cała siódemka, to reprezentanci najlepszego piotrkowskiego klubu - TUKS Kozica. W wyniku rywalizacji grupowej do półfinałów awansowali: z grupy "A" Paweł Kozica i Michał Sikorski, a z grupy "B" Piotr Szymański i Piotr Miller. W półfinałach Paweł Kozica pokonał 6/4 Piotra Millera, a Piotrek Szymański 6/0 Michała Sikorskiego. Tu także w finale zanotowaliśmy "nieoczekiwaną zmianę miejsc". Piotrek Szymański po raz pierwszy w karierze pokonał Pawła Kozicę 6/2,7/5 i zdobył złoty medal. Jemu też udał się rewanż za finał kadetów. W meczu o miejsca 5-6 Artur Patura pokonał 7/6 Kubę Nagórskiego, a miejsce 7 zajął Kacper Błaszczyk - wszyscy TUKS Kozica.

Była to ostatnia kategoria, która rywalizowała o medale, trofea i dyplomy XXIII TMZP w 2010 roku. Do rywalizacji w XXIV mistrzostwach zapraszamy więc za rok, miejmy nadzieję bardziej pogodny i bardziej "wyrozumiały" dla tenisistów i organizatorów turniejów.

Już wkrótce podsumowanie XXIII Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej 2010, w których zawodnicy TUKS Kozica tradycyjnie "zasypali" medalami.