W Szczecinie na kortach Akademii Tenisowej "Promasters" rozegrano Mistrzostwa Polski skrzatów i skrzatek do lat 12 w tenisie. Wystartowała w nich trzyosobowa reprezentacja zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. w składzie: Katarzyna Mroczkowska, Piotr Miller i Michał Sikorski.

Najlepiej z całej trójki zaprezentował się wychowanek trenera Wiesława Kozicy Piotrek Miller, który w parze z Piotrkiem Matuszewskim z KT Start Łódź zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski w grze podwójnej. To już szósty medal mistrzostw Polski na koncie 12-letniego Piotrka Millera, a 97 w historii klubu TUKS Kozica. Trenujący od początku kariery, czyli od 6-latka, pod okiem trenera Wiesława Kozicy - Piotrek Miller rozegrał już 341 turniejów, z czego 88 wygrał. Właśnie zdobycie złotego medalu w Szczecinie było 88 tryumfem tego młodego zawodnika. Cała trójka, zgodnie z wypracowanym rankingiem, wystąpiła od razu w turniejach głównych. Piotrek Miller rozstawiony z nr 4 miał w singlu wolny los, a potem pokonał 6/1,6/4 nie stowarzyszonego Kamila Włodarczyka. W walce o ćwierćfinał Piotrek uległ Andrzejowi Franko TKS Arka Gdynia 4/6,3/6. Dalsza koncentracja w szczecińskich mistrzostwach przeniosła się więc automatycznie na debel.

Para Piotr Miller - Piotr Matuszewski rozstawiona została w drabince turniejowej na 16 par z nr 2. Krocząc po złoty medal pokonała kolejno w I rundzie 7/5,6/1 Norberta Tadyszaka AZS Poznań i Mieszko Kwaśniewskiego z Akademii Tenisowej "Angie" Puszczykowo, w ćwierćfinale 6/1,6/4 Michała Bareję i Rafała Nowickiego obaj Akademia Tenisowa Promasters Szczecin, w półfinale 6/4,6/3 późniejszych finalistów singla Roberta Wrzesińskiego i Bartosza Klukowskiego, reprezentujących UKS Okęcie Sport Warszawa i w finale 6/1,4/6,10/6 parę nr 1 Konrad Słowik UKS Czarna i Maksymilian Raupuk SKT Sopot. Warto podkreślić bardzo wysokie umiejętności tego młodego zawodnika TUKS Kozica w deblu, bo szczecińska wygrana, to 9 wygrany turniej deblowy Piotrka Millera z rzędu od 15 lutego.

W tym miejscu składamy podziękowania bełchatowskim firmom: "SANEL", "FAZBUD", "ELWOJ", "LEAR" oraz "ECHO INVESTMENS", które finansowo wspierają rozwijającą się ciągle karierę młodego naszego tenisisty Piotrka Millera.

29 w rankingu 11-letnia Kasia Mroczkowska w I rundzie trafiła na Igę Świątek z Warszawianki i wygrywając 6/1,6/3 znalazła się w II rundzie, gdzie stoczyła niestety przegrany 0/6,2/6 pojedynek z nr 14 turnieju Marceliną Podlińską z Budowlanych Olsztyn i odpadła z turnieju. W deblu Kasia w parze z Adrianną Sosnowską z TUKS Smecz Tomaszów Mazowiecki pokonały w I rundzie 6/0,6/1 parę gospodyń z Promastersa Szczecin Izabelę Nikulenko i Irenę Mrągowską, ale w ćwierćfinale trafiły już na parę nr 1 Aleksandra Buchla - Agata Świątek - obie Warszawianka Warszawa i uległy po dobrej grze 2/6,4/6. Trochę więcej wiary i mogła być niezła sensacja.Także 11-letni Michał Sikorski, rozstawiony z nr 8 w I rundzie miał wolny los, a w II pokonał 6/0,6/1 Franciszka Dudka z KT Start Łódź. Niestety bardzo dobrze dysponowany w tym dniu Michał Bareja z Promastersa pozbawił Michała dalszej walki w mistrzostwach, pokonując go 6/3,7/6(1). Pozostał więc debel w parze ze stałym partnerem Andrzejem Franko z TKS Arka Gdynia. Tu w I rundzie Michał i Andrzej pokonali 6/2,1/6,10/4 Przemysława Kwiatkowskiego z KS Olimpia Elbląg i Jakuba Stawskiego z Promastersa Szczecin, ale w ćwierćfinale, podobnie jak Kasia i Ada, trafili na parę nr 1 Konrad Słowik i Maksymilian Raupuk przegrywając 2/6,2/6.

Mistrzem Polski w singlu chłopców został Bartosz Klukowski, który pokonał w finale 3/6,6/2,10/6 Roberta Wrzesińskiego - obaj UKS Okęcie Warszawa, a mistrzynią wśród dziewcząt Aleksandra Buchla KS Warszawianka, która pokonała w finale 6/4,6/1 Alicję Sierzputowską z Arki Gdynia.