Wspaniale zaprezentował się w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 21 rozegranych na kortach AZS Poznań wychowanek naszego klubu - 17-letni Maciej Smoła, który zdobył dwa srebrne i jeden złoty medal w stawce rywali, którzy byli nawet o cztery lata starsi. W tym samym czasie rozgrywane były także mistrzostwa Polski juniorów w Sopocie, ale Maciek wraz z trenerami podjął decyzję o starcie w Poznaniu. Maciek po zmianie barw klubowych w 2008 roku z TUKS Kozica na AZS Poznań, tam trenuje i kontynuuje karierę.

W singlu, w poznańskich mistrzostwach Maciek nie był rozstawiony, ale wylosował wolny los. W II rundzie pokonał 6/2,6/0 rozstawionego z nr 11 Piotra Kruka WKT Atrii Wałbrzych, w III 6/4,6/4 nr 6 Rafała Gozdura z Promasters Szczecin i tym sposobem znalazł się w ćwierćfinale, gdzie trafił na nr 2 Mateusza Szmigiela z KS Górnik Bytom. Pierwszy set 0/6 nie obiecywał dobrego obrotu sprawy, ale dwa następne po 6/2 dały Maćkowi awans do półfinału i gwarantowany już brązowy medal. W półfinale Maciek łatwo pokonał Mateusza Moja z Górnika Bytom i miał już zagwarantowane srebro. W finale lepszym okazał się klubowy kolega Andrzej Kapaś, który pokonał Maćka 6/7,6/2,6/1.

W deblu Maciek Smoła wystąpił z kolegą klubowym Bartoszem Sawickim, nie mając rozstawienia. W I rundzie 6/2,6/4 pokonali reprezentantów UKS Okęcie Warszawa Marcina Marczewskiego i Bartosza Rosłońskiego, a w ćwierćfinale parę nr 4 Mikołaja Caruka KT Break Warszawa i Pawła Grzegrzółkę UKT Radość Warszawa 6/3,6/2. W półfinałowym horrorze Maciek i Bartek pokonali 6/7,6/4,10/7 parę nr 1 Andrzej Kapaś - Hubert Gąsiorek - obaj AZS Poznań. W finale zakończonym 6/3,6/4 złoto wywalczyła para AZS-u Smoła - Sawicki pokonując nr 2 turnieju parę Mateusz Szmigiel KS Górnik Bytom - Rafał Gozdur Promasters Szczecin.

Występując w trzech finałach Maciek skrycie marzył o zdobyciu trzech tytułów mistrzowskich. W konsekwencji było jedno złoto w deblu oraz dwa srebra w singlu i mikście. W tym ostatnim turnieju gry mieszanej wystąpił z koleżanką klubowa Sylwią Zagórską. Tu także nie rozstawieni w I rundzie pokonali 6/0,6/2 parę UKT Radość Warszawa Sonia Klamczyńska - Arkadiusz Kozaczuk, w ćwierćfinale 6/2,6/1 parę nr 3 Maksymilia Wandel UKT Radość Warszawa - Filip Rams ChTT Chorzów i w półfinale 7/6,6/1 nr 1 Barbara Sobaszkiewicz - Andrzej Kapaś. W pojedynku finałowym złoto było blisko, ale kolejny horror 7/5,5/7,9/11 dał tytuły mistrzów i złote medale niestety Magdzie Linette WKS Grunwald Poznań i Piotrowi Gadomskiemu KT Legia Warszawa.

W karierze Maćka, to już 15,16 i 17 medal mistrzostw Polski. Po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 21, 17-letni Maciek wzbogacił, także konto dorobku medalowego naszego klubu. Tam zdobył, jako wychowanek 98,99 i 100 medal.

Jeszcze raz gratulujemy Maćkowi medali w MP 21, debiutu w turnieju zawodowym ATP Porsche Open, gdzie w I rundzie turnieju głównego przegrał 2/6,2/6 z Czechem Pavlem Cervenakiem i zwycięstwa w juniorskim OTK Grand Prix Wojciecha Fibaka.