W drugiej dekadzie sierpnia Filip Sobisz - "Fifi" wraz z rodzicami przebywał na wczasach tenisowych w Starych Jabłonkach zorganizowanych przez szczecińskie Biuro Podróży Tenis Travel. Na koniec pobytu, dla uczestników zorganizowany został turniej tenisowy w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni oraz dzieci.

W upalną sobotę (ponad 30 stopni C) w kategorii dziecięcej wystartowało ośmioro zawodniczek i zawodników podzielonych na dwie czteroosobowe grupy. Mecze grupowe rozgrywano w krótkich tie-breakach do siedmiu punktów. Filip wyszedł ze swojej grupy z pierwszego miejsca i zagrał w półfinale z Niną Wieretiło, która zajęła w drugiej grupie drugie miejsce. Pojedynek półfinałowy zakończył się korzystnym dla naszego zawodnika wynikiem 10/5. W finale 10-letni Filip zmierzył się z 13-letnim Michałem Pawłowskim z warszawskiego klubu tenisowego Tie-Break i niestety uległ silniejszemu fizycznie przeciwnikowi 4/10.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Dzieci spędzały dużo czasu na korcie pod fachowym okiem czterech instruktorów oraz miały mnóstwo dodatkowych atrakcji w malowniczo położonym nad jeziorem Hotelu Anders (basen, kręgle, bilard, kajaki, siatkówka plażowa, rowery, park linowy).

Polecamy innym rodzicom taką formę spędzania wakacyjnego czasu.