W Piotrkowie Trybunalskim na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Belzackiej zawsze bardzo dużo się dzieje. Kolejnym wydarzeniem w dn. 07-08.08.2010 był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 10,12 i 14 zorganizowany przez TUKS Champions Team Piotrków Tryb. Tradycyjnie tryumfowali zawodnicy z "wylęgarni" talentów, czyli zawodnicy piotrkowskiego TUKS Kozica.

KRASNALKI DO LAT 10

Czwarty raz w karierze tryumfowała zawodniczka TUKS Kozica - 9-letnia Wiktoria Molińska, która dysponując wspaniałą formą dosłownie "rozprawiła" się ze swoimi rywalkami, pokonując kolejno: 6/0 Natalię Szkudlarek TUKS Kozica, 6/2 Aleksandrę Nadajewską TUKS Kozica i 6/2 swoją najgroźniejszą rywalkę Kingę Psut TUKS Smecz Tomaszów Maz. Drugie miejsce zajęła Kinga Psut, która Nadajewską i Szkudlarek pokonała w stosunkach po 6/0., trzecie Aleksandra Nadajewska, a czwarte najmłodsza, bo zaledwie 8-letnia, zdobywająca dopiero doświadczenie na korcie Natalka Szkudlarek.

KRASNALE DO 10 LAT

Tryumfował najlepszy zawodnik tej kategorii w województwie Dominik Śliwiński z PKT Pabianice, który po wygraniu grupy eliminacyjnej wygrał również grupę finałową pokonując tu 6/3 Macieja Maciejewskiego UKS SP 44 Łódź i 6/3 Patryka Niełacnego PKT Pabianice, którzy odpowiednio zajęli II i III miejsce. IV pozycję w stawce 11 zawodników wywalczył młodszy o rok wychowanek TUKS Kozica - Michał Kaźmierski, VII był coraz lepiej grający Filip Sobisz TUKS Kozica, VIII Michał Motyl TUKS Kozica, a IX Mateusz Szkudlarek.

SKRZATKI DO LAT 12

Z dużą przewagą umiejętnościową nad swoimi rywalkami zwyciężyła Katarzyna Mroczkowska z TUKS Kozica, tracąc w całym turnieju zaledwie 1 gema. Kasia pokonała w grupie 6/0 niestowarzyszoną z Warszawy Kamilę Kratiuk, 6/0 swoją klubową koleżankę Aleksandrę Nadajewską i 6/1 Weronikę Baszak niestowarzyszoną z Wrocławia. W meczu finałowym, granym od stanu 2:2 w każdym secie, Kasia nie straciła gema z Kingą Psut TUKS Smecz Tomaszów Maz. VII miejsce wywalczyła Wiktoria Molińska pokonując 6/1 swoją koleżankę Olę Nadajewską (VIII miejsce).

SKRZATY DO LAT 12

Nie wystąpiło dwóch zawodników TUKS Kozica, którzy na pewno w tej stawce zawodników zagraliby w finale, ale szukając pierwszych punktów w wyższej kategorii wiekowej młodzików, do której od nowego sezonu przechodzą, woleli tam zdobywać doświadczenie i pierwsze punkty. Artur Patura i Jakub Nagórski walczyli więc do lat 14. W skrzatach zagrał więc jedynie z TUKS Kozica 11-letni Kacper Błaszczyk, który miał realne szanse zwycięstwa w całym turnieju, jednak brak kontroli nad koncentracją i zbyt mała automotywacja spowodowały, że zajął III miejsce. Kacper w grupie pokonał 6/1 Mateusza Solarskiego PKT Pabianice i 6/0 Maxima Roussiere Match Point Komorów, a uległ 5/7 późniejszemu, jak się okazało, zwycięzcy turnieju Łukaszowi Kozielskiemu z UKS Beskidy Ustroń. W meczu o III miejsce Kacper "zwyciężył" Nicolasa Roussiere, który nie mógł przystąpić do meczu z powodu kontuzji stawu skokowego.

MŁODZICY DO LAT 14

Będący w bezpośrednich przygotowaniach do Letnich Mistrzostw Polski młodzików do lat 14 w Bytomiu - Paweł Kozica postanowił wykorzystać szansę lokalnego turnieju i wziąć w nim udział. Taką szansę wykorzystała ósemka zawodników, z czego 7 reprezentowało...TUKS Kozica + Michał Łągwa z PKTZ Winner Piotrków Tryb.

Kolejność w grupach, po rywalizacji "każdy z każdym", była następująca:

Grupa A
1. Paweł Kozica, 2. Michał Łągwa, 3. Michał Pisarek, 4. Mateusz Krawczyk

Grupa B
1. Piotr Szymański, 2. Jakub Nagórski, 3. Artur Patura, 4. Miłosz Gala

Najciekawszym niewątpliwie pojedynkiem grupowym był mecz 12-letniego Artura Patury, który niespodziewanie pokonał 13-letniego Piotrka Szymańskiego 7/5. W meczach o miejsca: Paweł Kozica pokonał w finale 7/6(3),6/2 Piotrka Szymańskiego, III wywalczył Michał Łągwa pokonując Jakuba Nagórskiego 6/3,6/2, V Artur Patura wygrywając z Michałem Pisarkiem 3/6,6/4,10/3, a VII Miłosz Gala otrzymując walkower od Mateusza Krawczyka.

Pięć kategorii i znów trzy pierwsze miejsca Wiktorii, Kasi i Pawła. Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne "do bólu" wykorzystują zawodnicy TUKS Kozica, żeby nie tylko powiększyć swój dorobek medalowy, czy pucharowy, ale i po to, by nabrać tak ważnych w przyszłej karierze doświadczeń taktyczno-psychicznych.

*** Turniej w sobotę przerwała nam wielka nawałnica. Korty, parking, a z resztą wszystko dosłownie pływało. W materiale zamieszczamy także fotki dokumentujące to wydarzenie.