Bardzo dobrze zaprezentował się w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seria 1 młodzików do lat 14 na kortach Centrum Tenisowego Zawada w Łodzi zawodnik TUKS Kozica - Paweł Kozica. Paweł dotarł tam w singlu do finału, a w deblu w parze z Marcinem Filipowiczem KT Top Spin Kołobrzeg wygrał cały turniej.

W singlu, rozstawiony z nr 2 najpierw miał wolny los, w ćwierćfinale pokonał 6/3,6/1 Emila Kubicza NST małopolskie, a w półfinale wygrał także łatwo 6/2,6/2 z Michałem Bedrą UNTS Warszawa. Kłopoty zaczęły się dopiero w finale, gdzie Paweł napotkał swojego imiennika Zawiszę z PKTZ Winner Piotrków Tryb. i uległ mu niespodziewanie gładko 0/6,2/6.

W deblu, aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski, Paweł Kozica z Marcinem Filipowiczem uzyskali rozstawienie z nr 2. W półfinale pokonali 7/5,6/3 Piotra Kowalskiego TKS Arka Gdynia i Emila Kubicza NST małopolskie, a w finale 6/2,7/5 Michała Bedrę UNTS Warszawa i Pawła Zawiszę PKTZ Winner Piotrków Tryb.

W łódzkim turnieju wystąpił także drugi z reprezentantów TUKS Kozica Piotrek Szymański. Po pokonaniu w pierwszej rundzie 6/1,6/2 Michała Jeziorskiego z MMKT Łęczyca, Piotrek przemęczony po dwóch obozach nie odzyskał jeszcze należytego rytmu i świeżości i uległ 3/6,1/6 Marcinowi Filipowiczowi. W deblu Piotrek miał szanse wystąpić w finale grając w parze z Jakubem Węgrzynem UKS Czarna. W meczu półfinałowym jednak ulegli oni 6/4,4/6,4/10 bardziej doświadczonym: Pawłowi Zawiszy i Michałowi Bedrze zajmując III miejsce.

Łódzki turniej był ostatnim ogólnopolskim turniejem Pawła Kozicy w kategorii młodzików do lat 14. Przypomnijmy, że sezon tenisowy trwa w Polsce od 1 listopada do 31 października następnego roku. Od listopada więc - Paweł Kozica i Miłosz Gala występować będą już w kategorii kadetów do lat 16, gdzie także liczymy na kolejne sukcesy.