W piękny, słoneczny, ostatni, wrześniowy weekend na piotrkowskich kortach OSiR-u TUKS Champions Team Piotrków Tryb. zorganizował Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny krasnali, skrzatów i młodzików. Turniej ten to kolejny dowód, że w Piotrkowie Tryb. turniej, jak to się mówi potocznie, może się "zebrać",. Inne nasze ośrodki z prawie milionową Łodzią, mają spore z tym kłopoty, nie mogą uzbierać regulaminowych ósemek zawodników, a to już co najmniej dziwna, zagadkowa sprawa.

W każdej z kategorii, w piotrkowskim WTK potrafiły "zebrać" się wymagane ósemki zawodników, poza oczywiście krasnalami i krasnalkami, których kategoria, jak wiadomo, jest wyłączona z tego wymogu.

KRASNALKI

Kończy się po woli sezon 2010. Wiktoria Molińska, choć jeszcze jest 9-latką, ten sezon, czy chce, czy nie chce, musi zaliczyć do bardzo udanych. Wicemistrzostwo Polski w deblu z koleżanką z klasy Olą Nadajewską, kilka wygranych ogólnopolskich turniejów w mini tenisie i wreszcie 14 finałów na 18 rozegranych turniejów WTK do lat 10 w WZT Łódź, z czego jeszcze pięć wygranych, robią na prawdę wrażenie. Ale, przecież Wiktoria dopiero pokaże, co potrafi w krasnalkach, jako 10-latka.

Tym razem także nie było mocnych na "Wikę" w piotrkowskim turnieju. Rozstawiona z nr 2 w I rundzie miała wolny los w półfinale pokonała Martę Winiarską TUKS Kozica 6/1,6/2 i w finale Kingę Psut z TUKS Smecz Tomaszów Maz. 6/3,6/2. Trzecie miejsca na podium zajęły: Marta Winiarska i Ola Nadajewska - obie TUKS Kozica.

KRASNALE

Nie odpuszcza walki o pierwsze miejsce w łódzkim rankingu krasnali 9-letni Michał Kaźmierski z TUKS Kozica. W rywalizacji grupowej trafił jednak na najtrudniejszego rywala - Dominika Śliwińskiego z PKT Pabianice i uległ mu 3/6. Po pokonaniu w kolejnych meczach 6/3 Szymona Kielana z MKT Łódź i 6/2 Nicolasa Ludwikiewicza także z MKT, awansował z grupy na drugim miejscu i walczył już tylko o miejsca III-IV, gdzie pokonał Macieja Maciejewskiego UKS SP 44 Łódź 6/3. Turniej wygrał Dominik Śliwiński pokonując klubowego kolegę Patryka Niełacnego 6/3. Szóste miejsce w turnieju zdobył Michał Motyl, a siódme Mateusz Szkudlarek - obaj TUKS Kozica.

SKRZATY

Szansę na drugi wygrany finał WTK miał nasz zawodnik Kacper Błaszczyk. Rozstawiony z nr 2, najpierw miał wolny los, w ćwierćfinale pokonał 6/1,6/0 Macieja Marciniaka PKT Pabianice, a w półfinale 6/3,6/0 Dominika Śliwińskiego PKT Pabianice. Na drodze do zdobycia najcenniejszych trofeów stanął na drodze Kacprowi Jakub Kozioł ŁKT Łódź, który przegrywając w super tie-breaku potrafił wyjść w końcówce na prowadzenie i w konsekwencji pokonać naszego Kacpra 6/1,4/6,10/6, który zajął II miejsce.

Kacper w deblu z Nicolasem Roussiere Matchpoint Komorów, po pokonaniu 6/2 w półfinale Filipa Sobisza TUKS Kozica i Michała Gogosa TUKS Champions-Team Piotrków Tryb. uległ w finale 1/6 Juliuszowi Lesmanowi i Dominikowi Śliwińskiemu - obaj PKT Pabianice.

SKRZATKI

Bardzo dobrze spisała się Kasia Mroczkowska TUKS Kozica, która wygrała swój czwarty w tym sezonie WTK, nie zapominając oczywiście o majowym, zdobytym w znakomitym stylu mistrzostwie województwa łódzkiego. Kasia w pierwszej rundzie miała wolny los, jako nr 1, w ćwierćfinale pokonała 6/0,6/2 Zuzannę Kostuj z Warszawianki, w półfinale 6/4,6/3 Kamilę Kratiuk NST Pruszków i w finale łatwo 6/0,6/1 liderkę rankingu wojewódzkiego krasnalek - Martę Jaśkiewicz Eurotenis Łódź. Do ćwierćfinałów dotarły z TUKS Kozica nasze wspaniałe 9-latki Ola Nadajewska po pokonaniu 6/3,6/3 Aleksandry Cynkier ŁKT Łódź i Wiktoria Molińska po zwycięstwie 6/1,6/2 nad Patrycją Michalak także ŁKT Łódź. Pamiętamy, jak jeszcze nie dawno nasze dziewczęta doznawały porażek od tychże zawodniczek, ale ciężko przepracowany sezon, jak widać dał skuteczne efekty.

W deblu tryumfowały zawodniczki TUKS Kozica - Kasia Mroczkowska i Wiktoria Molińska. W półfinale pokonały one Aleksandrę Cynkier i Martę Jaśkiewicz 6/2, a w finale 6/4 Kingę Psut i Kamilę Kratiuk, zajmując I miejsce. Ola Nadajewska w parze z Jadwigą Wygodą z ŁKT Łódź zajęły III miejsce.

Na dekorację singla skrzatek zdążył, jadąc z Konina z IX Mistrzostw Polski Sędziów, trener Wiesław Kozica. Wykorzystując to, zwyciężczyni Kasia zrobiła sobie zdjęcie z mistrzem-trenerem.

MŁODZICZKI

Na 8 zawodniczek startowały 4 wychowanki TUKS Kozica, lecz w barwach innych klubów. Tryumfowała łodzianka, reprezentująca barwy PKTZ Winner Piotrków Tryb. - Michalina Jędrzejczak, pokonując w finale 6/2,6/0 Darię Wójtowicz TUKS Champions -Team Piotrków Tryb.

MŁODZICY

Na ośmiu zawodników startowało 4 zawodników TUKS Kozica. Wymarzoną sytuacją byłoby więc, żeby cała nasza czwórka poradziła sobie w ćwierćfinałach i zgarnęła całą pulę punktów i nagród. Faktycznie cała czwórka była tak "zachłanna i niegościnna", że znalazła się w półfinałach. Nr 1 Miłosz Gala rozgromił 6/0,6/0 Jana Kulikowskiego NST Łódź, Artur Patura pokonał 6/0,6/1 Ernesta Śmiecha z WTS Deski Warszawa, Kuba Nagórski "rozjechał" 6/0,6/0 Juliusza Jabłońskiego z łódzkiego AZS-u, a Michał Sikorski 7/6(2),6/1 nr 2 Marcina Morawskiego Eurotenis Łódź. W półfinałach Miłosz Gala pokonał 6/4,7/5 Artura Paturę, a Michał Sikorski 6/0,6/3 Kubę Nagórskiego. W finale zwyciężył najmłodszy uczestnik turnieju młodzików 11-letni Michał Sikorski wygrywając z Miłoszem Galą 6/4,7/5.

W ostatnim wrześniowym turnieju 15 razy zawodnicy TUKS Kozica stawali na podium i odbierali przygotowane przez dyrektora turnieju Grzegorza Żurkowskiego puchary, dyplomy i nagrody. Był to 240 w tym sezonie, znów nie da się ukryć, udany turniej zawodników najlepszego piotrkowskiego klubu. Za miesiąc, 1 listopada ukaże się kończący sezon 2010, oficjalny ranking klubów PZT. Czy na przekór innym, ukazując realny układ sił, po raz czwarty z rzędu będziemy najlepszym klubem województwa łódzkiego?