Wspaniale kontynuuje swą karierę w AZS-ie Poznań wychowanek naszego klubu 17-letni Maciej Smoła. Na rozgrywanym w Poznaniu Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18, Maciek wraz ze swymi kolegami z drużyny AZS-u zdobył tytuł mistrza Polski. Drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Smoła, Bartosz Sawicki, Marcin Grzesiński, Dominik Wiśniewski, Patryk Pydyszewski, Zbyszko Siekierczak i Borys Palacz.

Rozstawiona z nr 3 drużyna AZS-u Poznań pokonała w ćwierćfinale 5/1 TKS Arkę Gdynia, w półfinale 6/0 nr 1 KS Górnik Bytom i w finale 3/3 w setach 8:6 WTS Deski Warszawa.

Gratulujemy Maćkowi 18 już w karierze medalu mistrzostw Polski. Pierwsze medale zdobył reprezentując jeszcze nasz klub. Jego dorobek i dorobki wszystkich medalistów mistrzostw Polski naszych zawodników znajdziecie na naszej stronie internetowej w linku: Mistrzostwa Polski.

Na obecnej liście PZT juniorów Maciek jest nr 2, a w roczniku oczywiście pierwszy. W światowym rankingu juniorskim ITF jest obecnie 131, choć najwyżej notowany był 17 maja 2010 na pozycji 86.

Wśród polskich seniorów, w klasyfikacji PZT w singlu zajmuje 32 pozycję, a w deblu bardzo wysoką 13. W światowym rankingu ATP w singlu z dorobkiem 3 pkt jest 1218, w deblu 819 z 33 punktami. Dotychczas na korcie zarobił w seniorskich turniejach ATP - 4.759 $.