Wychowanek naszego klubu, 17-letni Maciek Smoła, reprezentujący obecnie barwy AZS-u Poznań, wygrywając trzy mecze przeszedł eliminacje i zagrał w turnieju głównym wielkoszlemowego juniorskiego turnieju Australian Open 2010!!! To niesamowita satysfakcja dla naszego klubu, nie wspominając już o satysfakcji samego autora wydarzenia Maćka Smoły i jego Rodzicach.

Jego wysoki ranking spowodował, że rozstawiony został w eliminacjach, które rozgrywano na drabince na 64 zawodników z nr 8. W I rundzie eliminacji miał najtrudniejszy mecz zwyciężając 7/6(2),7/6(2) gospodarza turnieju Australijczyka Marka Richardsa, w II pokonał 6/0,6/2 Josha Barrenecheę, także Australijczyka i finale eliminacji, czyli meczu decydującym o awansie do turnieju głównego Michaela Zhu z USA 6/3,6/1. W turnieju głównym Maciek przegrał w I rundzie 1/6,7/5,2/6 ze Slim Hamza - Tunezja.

W deblu w parze z Jea Moon Lee - Korea przegrali w I rundzie z nr 8 Francis Casey Alcantara Filipiny - Guilherme Clezar Brazylia.

Bardzo kibicowaliśmy Maćkowi w bardzo odległym Australian Open. Teraz treningi, przygotowania i trochę bliżej Rolland Garros i Wimbledon. Z dorobkiem 212,5 pkt Maciek znajduje się na 128 pozycji światowego rankingu International Tennis Federation wśród blisko 2000 zawodników.

Na zdjęciach: Maciek Smoła (wtedy TUKS Kozica), jako mistrz Polski UKS-ów 2005 w singlu i w deblu oraz z trenerem Wiesławem Kozicą i Natalią Siedliską na kortach KS Budowlani Olsztyn, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Bank Pocztowy Cup 2005. Teraz - Maciek (wychowanek trenera Wiesława Kozicy) i Natalia (wcześniej trenowana przez Jarosława Wolniaka, a obecnie trenerów lokalnego klubu w Niemczech) startują w światowych turniejach, czego życzymy kolejnym wychowankom wychodzącym z "z ręki" Wiesława Kozicy i zawodnikom reprezentującym nasz klub. Natalia reprezentująca TUKS Kozica mając obecnie 15 lat weszła już do pierwszego tysiąca zawodniczek w rankingu ITF, a Maciek, jak pisaliśmy wyżej jest 128.