Kiedy jedni byli jeszcze przepełnieni atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a inni szykowali się do zabaw sylwestrowych i powitania Nowego Roku, czołowi zawodnicy kategorii skrzatek i skrzatów właśnie w okresie między świętami i Sylwestrem rozgrywali dwa turnieje ogólnopolskie. Jeden z nich odbył się w Puszczykowie pod Poznaniem, w hali "Angie" Angeliki Kerber, a drugi w Centrum Tenisowym "Morskie Oko" we Wrocławiu, gdzie w 2011 roku drużyna TUKS Kozica zwyciężyła w Wielkim Finale Talentiady.

W pierwszym OTK Super Seria skrzatek wystąpiła z TUKS Kozica Piotrków Tryb. Wiktoria Molińska. Skrzatka nr 3 w Polsce rozstawiona była w tym turnieju właśnie z nr 3. W I rundzie pokonała 6/4,6/3 Pauline Mattik GTT Lechia Gdańsk, a w II wygrała 6/1,6/0 z Natalią Guszpit BKT Advantage Bielsko-Biała. Na przeszkodzie wejścia do półfinału stanęła Wiktorii Stefania Rogozińska-Dzik WTS DeSki Warszawa, która pokonała naszą zawodniczkę 6/4,7/5.

59

W deblu Wiktoria wystąpiła w parze z Martyną Kubką GKT Nafta Zielona Góra. Para ta uzyskała rozstawienie z nr 3 i w I rundzie miała wolny los, a w ćwierćfinale pokonała 6/1,6/1 parę WTS DeSki Warszawa Anna Derecka - Aleksandra Jeleń. W pojedynku półfinałowym Wiktoria i Martyna uległy 1/6,5/7 parze nr 2 turnieju Maja Chwalińska - Zofia Podbioł - obie BKT Advantage Bielsko-Biała i zajęły III miejsce.

61

Niecodzienny przebieg miał OTK Seria 1 we Wrocławiu w kategorii chłopców. Otóż przed turniejem do rodziny zamieszkałej w Piotrkowie Trybunalskim przyleciał z hiszpańskiego Callosa de Segura koło Alicante, nie znany w Polsce, zamieszkały tam na stałe 12-letni Rosjanin Ilya Slyusarchuk. Na skutek wolnych miejsc w turnieju, po ustaleniach jego i rodziców oraz trenera Wiesława Kozicy Ilya przystąpił do gry w barwach TUKS Kozica Piotrków Tryb. Drużynowy mistrz Hiszpanii, bo taki tytuł wywalczył wraz ze swoimi kolegami w ostatnim sezonie Ilya, już w pierwszym meczu pokazał swe bardzo dobre umiejętności i wyeliminował nr 8 turnieju Dariusza Kuczyńskiego UKS GAT Gdańsk, nie tracąc ani jednego gema. W drugim meczu wygrał 6/1,6/0 z Michałem Wargockim KS Match Point Wrocław. Najtrudniejszym, jak się później okazało, meczem w całym turnieju był pojedynek ćwierćfinałowy z zawodnikiem gospodarzy, rozstawionym z nr 1 Makarym Adamkiem KTA Wrocław. Po bardzo widowiskowym pojedynku 7/5,6/1 zwyciężył Slyusarchuk i to on dalej brnął w turnieju po laur zwycięzcy. W półfinale pokonał 6/2,6/2 Piotra Pawlaka KT Legia Warszawa i w finale mieszkającego, o dziwo także w Hiszpanii, aktualnego mistrza Polski do lat 10 - Mikołaja Lorensa KT Legia Warszawa 6/2,6/0. Ciekawymi podczas meczu były sytuacje, kiedy to częstokroć obaj zawodnicy dogadywali się po .. hiszpańsku.

63

W deblu Ilya wystąpił w parze ze swym pierwszym rywalem z singla, czyli Dariuszem Kuczyńskim. W ćwierćfinale pokonali oni 6/1,6/2 Teodora Szpejankowskiego UKS LOB-DAT Wrocław i Franciszka Krotowskiego KTA Wrocław, a w półfinale ulegli, trochę pechowo 6/7(6),2/6 późniejszym zwycięzcom całego debla, parze nr 2 Alanowi Bojarskiemu NST mazowieckie i Gabrielowi Bilińskiemu PAT Rzeszów.

62

Po turnieju i powrocie do Piotrkowa, zwycięzca wrocławskiego turnieju Ilya Sluysarchuk wziął udział w kilku treningach wraz z czołowymi zawodnikami TUKS Kozica. Zapowiedział, że dzięki temu zwycięstwu będzie miał motywację do przylotu do Polski w okresie wakacyjnym, by wziąć udział w serii turniejów OTK.

60

Po meczach wielu zawodników i zawodniczek wraz z rodzicami i trenerami spędzało czas na wrocławskiej starówce podziwiając nie tylko jej przepiękne, stałe osobliwości, ale także robiącą wrażenie dekorację do zabawy sylwestrowej w postaci ogromnej futurystycznej sceny, wspaniałej choinki i iluminacji świetlnej. Widać było atmosferę świąt.