Po zakończeniu sezonu tenisowego 2021 WZT Łódź ogłosił generalne listy klasyfikacyjne w rywalizacji krasnali i krasnalek do lat 10 województwa łódzkiego. Wśród chłopców sklasyfikowano 45 młodych tenisistów, a wśród dziewcząt 34 zawodniczki.

Razem więc 79 młodych tenisistów i tenisistek uczestniczyło w tej rywalizacji turniejowej, co może lekko napawać frekwencyjnym, lecz nie potencjalnym (poza pojedynczymi przypadkami) optymizmem w naszym województwie. Na 45 chłopców sklasyfikowano bowiem z naszego województwa 19, a wśród dziewcząt na 34 – 13 zawodniczek. Biorąc to pod uwagę, jasno widać, że „kolorowy” program Tenis 10, tak optymistycznie i głośno wprowadzony przez ITF i PZT, nie idzie w naszym regionie jakościowo w pożądanym kierunku.

Na 22 tegoroczne turnieje, 21 zorganizował  TUKS Kozica Piotrków Tryb.(!) i 1 SKT Sieradz. Dziwi tu zdecydowanie pasywna postawa wszystkich klubów łódzkich i pozostałych miast naszego województwa, którą pozostawiamy bez komentarza.

Rekordowa była liczba zorganizowanych turniejów zaliczanych do klasyfikacji WZT Łódź w sezonie 2018, kiedy to rozegrano ich aż 43!!!

Dziewczęta, co widać z list klasyfikacyjnych, rozegrały w tym sezonie 19 turniejów zaliczanych do klasyfikacji WZT, chłopcy także 19. Wśród dziewcząt triumfowała 9-letnia Natasza Kleszcz TUKS Kozica Piotrków Tryb. z dorobkiem 331 pkt. Brała udział w 15 turniejach. Wygrała z nich 1 i czterokrotnie grała w finale. Druga była niestowarzyszona Karolina Wasiak – 318 pkt.  Trzecie miejsce z 241 pkt. zdobyła Laura Czajka Winners ST J.Wolniak Łódź.

U chłopców zwycięzcą cyklu został także 9-latek Bartosz Borowiec PKT Pabianice, który rozegrał 13 turniejów i zgromadził 287 pkt. Tuż za Bartkiem, na miejscu drugim uplasował się Partyk Witek AZS Łódź – 209 pkt., a na miejscu trzecim rywalizację zakończy łKrystian Piotrowski Eurotenis Łódź – 167 pkt.

TUKS Kozica, jak niemalże każdego roku w tej rywalizacji, znów ma powody do dumy, bowiem rywalizację dziewcząt wygrała Natasza Kleszcz, która tym samym zapewniła sobie miejsce na Liście Honorowej Zawodników WZT Łódź, gdzie umieszczane są najlepsze trójki zawodników z województwa łódzkiego w kategoriach młodzieżowych.

Zarówno Natasza, jak i Bartek, stali się także, już jako 10-latkowie liderami listy wyjściowej  WZT Łódź na sezon 2022, w którym także życzymy im zwycięstwa.

***Archiwum i aktualne klasyfikacje publikowane są zawsze w linku „Listy WZT krasnali” na stronie internetowej www.teniskozica.pl.