9-letni Piotrek Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. w dniach 9-11 lutego 2007 wystąpił w turnieju TOP-5 we Frydlant nad Ostravici w Czechach. Do turnieju zostało zaproszonych 5 najlepszych 9-latków z okręgu ostrawskiego. Turniej ten zorganizowano z okazji meczu Pucharu Davisa Czechy-USA. Magnesem dla uczestnictwa Piotrka w turnieju TOP-5 był nie tylko sam udział, ale i karnety na wszystkie mecze pucharu Davisa. Widział "na żywo" Roddicka, Blakea, Berdycha, braci Bryan i pozostałych Czechów.

W TOP-5 Piotrek zajął II miejsce pokonując Libora Polaka 9-1, Dominika Zborila 9-3 i Dawida Stribnego 9-5. Uległ natomiast 4-9 rewelacyjnej Lence Kola?,?ą?ovej nr 1 w Czechach do lat 9 wśród dziewcząt.

Po turnieju Piotrek dostał zaproszenie do gry w czeskiej lidze w Triadzie-1 odpowiednik 1 ligi w kategorii 9-lat. Będzie w niej reprezentował klub TK Tenis Point Frydek-Mistek, a w drużynie będzie grał z Kola?,?ą?ovą i Zborilem i mają realne szanse wywalczyć mistrzostwo Czech.