W dniach 9-11 marca w Centrum Tenisowym w Pabianicach rozegrano TURNIEJ NADZIEI TENISOWYCH - HALOWY SUPERMASTERS PZT 2007,w kategoriach do lat 12,13 i 14.

W turnieju dziewcząt i chłopców uczestniczyły najlepsze szóstki zawodników z Polski, w których znalazło się dwoje zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego, z klubu TUKS Kozica, który jako jedyny z piotrkowskich klubów tenisowych zdołał umieścić swych zawodników w tak wyjątkowym gronie najlepszych. W pabianickiej hali wspaniale wystąpili: NATALIA SIEDLISKA do lat 12 i MACIEJ SMOŁA do lat 14, oboje zajmując w swych kategoriach wiekowych II miejsca.

Po raz pierwszy z piotrkowskich zawodników w halowym Supermastersie zagrał rok temu w Pabianicach Maciek Smoła, gdzie zajął 4 miejsce. Latem 2006 na kortach Mostostalu Zabrze zagrali: Natalia Siedliska i Maciek Smoła, którzy zajęli odpowiednio miejsca 5 i 6. Jeszcze nigdy jednak, od momentu rozgrywania tego turnieju, dwoje zawodników piotrkowskiego klubu nie uczestniczyło w tak wyróżniającym turnieju, tak skutecznie zajmując tak wysokie lokaty i wywalczając sobie półroczne stypendia. Oprócz stypendiów nagrodami były: puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla zwycięzców i uczestników turnieju. Stypendia w Supermastersie uzyskiwane są przez zawodników w zależności od zajętego miejsca. I tak za I m-ce - 6 miesięczne stypendium w wysokości 1.000 zł brutto, za II m-ce - 6 miesięczne stypendium w wysokości 800 zł brutto i za III m-ce - 6 miesięczne stypendium w wysokości 500 zł brutto /stypendium jest wypłacane na podstawie umowy z zawodnikiem/ . Zawodnicy otrzymujący stypendium upoważnieni są jednocześnie do umieszczenia logo (naszywki) programu Team PZT-Prokom na stroju sportowym zawodnika.

• 523/ma ROMANOWICZ Maciej (WTS "DeSki" Warszawa) - 1993

Oboje zawodnicy TUKS Kozica zagrali w Pabianicach rewelacyjnie, a oto ich wyniki:

NATALIA SIEDLISKA - w meczach w grupie pokonała: Monikę Dudzińską WKS Grunwald Poznań 6/2,6/2 i przegrała 7/5,6/4 z wicemistrzynią Polski, liderką rankingu ogólnopolskiego PZT Zuzanną Maciejewską KS Start Wisła Toruń. Do półfinału Natalia awansowała z grupy na II miejscu. Tu zmierzyła się w trudnym meczu z aktualną mistrzynią Polski Angeliką Siutą z STT Fakro Nowy Sącz wygrywając 3/6,7/5,10/8. W finale Supermastersa Natalia zmierzyła się po raz drugi w turnieju z Zuzanną Maciejewską i uległa 7/6(5),6/1 zajmując II miejsce co dało jej półroczne stypendium PZT Prokom.

MACIEK SMOŁA - w meczach grupowych spisał się super pokonując aktualnego mistrza Polski, lidera rankingu młodzików PZT Patryka Pydyszewskiego TKS Arka Gdynia 6/0,4/6,10/8 i Macieja Romanowicza WTS Deski Warszawa 6/4,6/3. W półfinale pokonał Mikołaja Jędruszczaka KS Start Wisła Toruń 3/6,6/3,6/2. W finale przegrał pechowo z Maciejem Braciszewiczem GKS Górnik Łęczna 4/6,7/6(2),6/3. Maciek także wywalczył sobie półroczne stypendium PZT Prokom.

Letnie i zimowe Supermastersy, to wspaniała możliwość pokazania się młodych zawodników na arenie polskiego tenisa i zaprezentowanie przez nich swoich umiejętności programowi PZT - Prokom. To pierwsze większe kroki w kierunku "wielkiego tenisa". To z takimi zawodnikami firmy tenisowe produkujące sprzęt tenisowy chcą podpisywać kontrakty. To tacy zawodnicy, jak przykładowy nasz Maciek Smoła mają możliwość sponsorowanego korzystania w roku z trzech obozów tenisowych czy też kilku zgrupowań tenisowych, połączonych z turniejami ETA w Polsce i sponsorowanych przez program zagranicznych turniejów ETA.

Składając gratulacje Natalii i Maćkowi, życzymy im jak największych sukcesów w nadchodzącym letnim sezonie 2007 w kraju i za granicą.
Młodszym kolegom i koleżankom z klubu pokazujemy tymi przykładami, że jest to możliwe, ale tylko dzięki aktywnej, zaangażowanej, skoncentrowanej i pracowitej postawie zarówno w treningach, jak i startach turniejowych.