Wspaniale spisuje się zawodnik TUKS Kozica - Piotr Matuszewski na turniejach u naszych południowych sąsiadów, czyli w Czechach.

Piotrek uczestniczy tam w serii turniejów w kategorii mini-krasnali do lat 9. Tam nieco odmienne są kategorie wiekowe w tenisie: baby tenis 6-7 lat, deti do 9 lat, mladsi żactvo do 12 lat, starsi żactvo do 14 lat, dorost do 18 lat i dospeli - seniorzy.

Prócz turniejów, w których Piotrek spisuje się rewelacyjnie, wygrywając prawie wszystkie, gra on jeszcze w czeskiej lidze do lat 9 w klubie TK Tenispoint Frydek-Mistek. Klub ten został zwycięzcą ligi severomoravskiej i awansował już do finału krajowego, który odbędzie się we wrześniu w Prerovie.

W czasie wakacji Piotrek wygrał 7 turniejów w Czechach i raz był drugi. Swe sukcesy zanotował trzykrotnie w turniejach objętych cyklem Tecnifibre Uniqa Tour na kortach SK Aritma w Pradze i dwa razy na kortach TK Slavia Orlova i zagra w Mastersie tego cyklu oraz w Hradec Kralove, Frydku-Mistku, Karvinie i Rożnovie pod Radhostem.

17 wygranych turniejów w Czechach tego 9-letniego tenisisty dobrze wróży na przyszłość. Dodajmy, że w tym sezonie Piotrek zdobył także tytuł wicemistrza Polski krasnali w deblu, pomimo że jest młodszy od swych rywali o rok.