Wspaniale spisał się na kortach WTS Deski Warszawa w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 14 w tenisie zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. - MACIEJ SMOŁA.

Maciek zdobył tam brązowy medal w singlu i srebrny w deblu. To już 42 i 43 medal zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. w mistrzostwach Polski w tenisie, a trzeci i czwarty medal w karierze Maćka Smoły.

W singlu nasz zawodnik rozstawiony był z nr 4 i w I rundzie miał wolny los. W II pokonał 6/2/6/4 Wojciecha Kutę TKT Tarnów, w III 6/1,6/2 Jakuba Gewerta PKT Pobiedziska. W ćwierćfinale Maciek pokonał 6/0,6/3 Mateusza Kubacha KS Budowlani Olsztyn, a w półfinale uległ późniejszemu zdobywcy tytułu mistrza Polski Patrykowi Pydyszewskiemu TKS Arka Gdynia - 6/4,7/5.

W deblu Maciek Smoła zdobywając tytuł wicemistrza Polski wystąpił w parze z Maciejem Romanowiczem WTS Deski Warszawa, co dało im rozstawienie z nr 3 w mistrzostwach. W I rundzie pokonali oni Mateusza Kubacha i Macieja Gewerta 6/3,6/2, w ćwierćfinale 6/2,6/1 Pawła Ciasia SKT Sopot i Aleksandra Rygielskiego SKT Szczecin, a w półfinale Arkadiusza Kocyłę SKT Szczecin i Patryka Pydyszewskiego TKS Arka Gdynia 6/3,7/6(4). W finale para Smoła - Romanowicz uległa 7/6(5),6/2 Maciejowi Braciszewiczowi GKS Górnik Łęczna i Mikołajowi Jędruszczakowi KS Start-Wisła Toruń.

Kolejnymi startami naszego utalentowanego, czołowego młodzika w Polsce będą VIII Mistrzostwa Polski UKS-ów w Piotrkowie Tryb. oraz Letni Supermasters ośmiu najlepszych tenisistów Polski do lat 14 w Zabrzu na kortach KS Mostostal.