Zawirowania i niedogodności wokół nowego, kontrowersyjnego regulaminu rozgrywek Tenis10, jaki obowiązywać ma od nowego sezonu 2022, a w konsekwencji także braki w systemie obsługi turniejowej TPO , które spowodowały ewidentny brak możliwości zgłoszeń do turnieju, niewątpliwie towarzyszyły pierwszemu turniejowi krasnali „O Puchar TUKS Kozica”. Wobec tych uwarunkowań, trudno było spodziewać się zadowalającej frekwencji.

Ale („Spoko” - napis na koszulkach AZS-iaków) turniej się odbył. Tyle, że w konsekwencji powyższych uwarunkowań do rywalizacji w pierwszym turnieju zaliczanym w tej kategorii do klasyfikacji WZT Łódź w niedzielę 9 stycznia 2022 stanęło zaledwie 5 zawodników. Przyjęto więc system gry „każdy z każdym” po jednym secie do 4 gemów.

Po 3-godzinnej rywalizacji triumfował z kompletem zwycięstw i stratą zaledwie 1 gema Patryk Witek AZS Łódź, drugi był 8-latek Wojciech Kugiel reprezentujący TUKS Kozica - na co dzień trenujący pod okiem Grzegorza Żurkowskiego, trzeci Tymoteusz Gracz AZS Łódź, czwarty Jakub Pąsiek AZS Łódź, a piąty także 8-latek TUKS Kozica, także trenujący pod okiem Grzegorza Żurkowskiego – Bruno Socik.

Przez dwie kolejne niedziele stycznia TUKS Kozica zaprasza na 14.00 na WTT „O Puchar TUKS Kozica” do lat 9, a w ostatnią niedzielę 30.01.2022 znów do rywalizacji staną 10-latkowie.