Do walki o pierwsze tegoroczne medale 36. edycji Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej  2023 22 maja na piotrkowskich kortach przy Belzackiej stanęły szkraby do lat 9. Tegoroczne mistrzostwa patronatem objęła piotrkowska firma Kandy, która ufundowała specjalnie spersonalizowane na tę imprezę medale.

Z dumą warto wspomnieć, że w dotychczasowej 36-letniej historii tej imprezy sklasyfikowano już 316 medalistów z 14 klubów i rozdano we wszystkich kategoriach już 975 medali! TUKS Kozica zdobył z nich dokładnie 617, czyli 63,28%, w tym 166 złotych, 174 srebrnych i 277 brązowych!!!

SZKRABY DO LAT 9

Do rywalizacji przystąpiła łącznie czwórka dziewcząt i chłopców, którzy rozegrali turniej systemem „każdy z każdym”. Faworytów do złotego medalu w tej kategorii wiekowej upatrywano wśród dwóch wychowanków trenera Wiesława Kozicy Bartosza Iwona i Nikodema Jakubika. Zwyciężył ten pierwszy, czyli bardziej doświadczony turniejowo i treningowo zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb.

A oto ostateczna kolejność w turnieju na podium:

1. Bartosz Iwon – TUKS Kozica Piotrków Tryb. - komplet zwycięstw
  2. Nikodem Jakubik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  3. Maria Brzezowska – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  4. Jeremi Socik – TUKS Champions-Team Piotrków Tryb. (niespełna 6-letni i debiutujący w turniejach TMZP)

Po zakończeniu rywalizacji medale i dyplomy rozradowanym dzieciakom wręczyła  właścicielka firmy „Kandy” - Ewa Socik  i  prezes TUKS Kozica – Wiesław Kozica.

Organizator mistrzostw TUKS Kozica zaprasza większą liczbę dzieciaków do rywalizacji w kolejnych kategoriach!