Tegoroczna pogoda sprzyja niewątpliwie organizatorom turniejów tenisowych w Polsce. Wykorzystując te warunki TUKS Kozica zorganizował 01.10.2023 na piotrkowskich kortach kolejny WTK krasnali do lat 10 zaliczany do klasyfikacji WZT Łódź. I choć turniej zaliczany był do rankingu WZT, to niewiele zmienia to w nastawieniu do rywalizacji najmłodszych tenisistów z łódzkiego. Gdyby nie trójka tenisistów z... Torunia, turniej by się nie odbył ze względu na frekwencję. Gdzie chcą więc rywalizować tenisiści z łódzkiego? I czy w ogóle chcą rywalizować?

Przy pięknej pogodzie miło było oglądać czterogodzinną rywalizację pięciorga tenisistów i tenisistek, którzy rywalizowali w grupie, grając systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 6 gemów. 

Najlepszym, z kompletem zwycięstw, okazał się Igor Adamczewski Eurotenis Łódź, który pokonał 6/2 drugiego w turnieju Aleksandra Szulca-Czerwińskiego PKT Pabianice, trzeciego Szymona Czapskiego TAT Toruń także 6/2, czwartą w rywalizacji Alicję Sikorowską TS Idea Sport Toruń 6/1 i piątą koleżankę klubową Alicji - Wiktorię Wrzeszcz, także 6/1.

To drugi triumf 9-letniego Igora Adamczewskiego w WTK krasnali do 10 lat na piotrkowskich kortach, który zaliczany jest do rankingu WZT Łódź.

***A jak ważne u najmłodszych są ciężko zdobyte na turniejach trofea może zaświadczyć zdjęcie wykonane przez Mamę drugiego w turnieju Olka, który odrabiając lekcje nie wypuszczał pucharu z ręki...