To, że TUKS Kozica od ponad 25 lat jest dominatorem w organizacji ilości turniejów do lat 10 w województwie łódzkim, nikogo nie dziwi. Kolejny WTK krasnali i krasnalek do lat 10, który odbył się 12.11.2023 za sprawą tego piotrkowskiego klubu, nie różnił się sportowo zbytnio od innych turniejów, ale tym razem jego okazja była jednak szczególna. Turniej ten „O Puchar TUKS Kozica” zorganizowano bowiem z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tego też powodu odświętnego charakteru nabrały również spersonalizowane dla każdego uczestnika dyplomy.

Z frekwencji należy się cieszyć, bowiem do turnieju zweryfikowało się 5 dziewcząt i 9 chłopców, którzy ku zadowoleniu szczególnie dziewcząt, rywalizowali tym razem oddzielnie.

Dziewczęta rozegrały turniej systemem „każda z każdą” po jednym secie do 4 gemów. Zwyciężczynią z kompletem zwycięstw została 9-letnia Jagna Bartosik ŚCT Pszczyna, druga była także 9-letnia Wiktoria Wójcik AM Tenis Warszawa, trzecia Aleksandra Góralczyk PKT Pabianice, czwarta Wiktoria Jacukowicz ST Winner Piotrków Tryb, a piąta jej klubowa koleżanka Iga Górna.

Chłopcy, podzieleni we wstępnej fazie turnieju na trzy grupy, rywalizowali także systemem „każdy z każdym”, ale później jeszcze z grą o miejsca. I choć kilka meczów, zarówno w fazie wstępnej, jak i potem w walce o miejsca, zakończyło się zaciętymi tie-breakami i mogło inaczej ułożyć kolejność miejsc w turnieju, to w ostatecznym rozrachunku wygrywali jednak ci najbardziej doświadczeni i psychicznie odporni.  W grupach wstępnych kolejność była następująca:

Grupa A: 1. Krzysztof Szwaja – NST, 2. Ksawery Szczerbowski AZS Łódź, 3. Bruno Gajewski NST

Grupa B: 1. Kornel Jura PKT Pabianice, 2. Piotr Tajchman PS-Tenis A.Tajchman Warszawa, 3. Nikodem Jakubik TUKS Kozica

Grupa C: 1. Alexander Grzech WKT Mera Warszawa, 2. Igor Adamczewski – NST, 3. Bartosz Iwon TUKS Kozica

Po zakończeniu powyższej rywalizacji przystąpiono do gier o miejsca również w grupach trzyosobowych. Po tych grach kolejność w turnieju ostatecznie była następująca:

  1. Krzysztof Szwaja
  2. Alexander Grzech
  3. Kornel Jura
  4. Ksawery Szczerbowski
  5. Igor Adamczewski
  6. Piotr Tajchman
  7. Bruno Gajewski
  8. Bartosz Iwon
  9. Nikodem Jakubik.

Puchary, medale, okolicznościowe dyplomy i „coś słodkiego” wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA - Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.

Kolejny turniej w tej kategorii tradycyjnie o 13.00 już za tydzień.