Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TUKS KOZICA I PKT PABIANICE ZDOMINOWAŁY RYWALIZACJĘ KRASNALI I KRASNALEK 2018 W ŁÓDZKIEM

Po zakończeniu sezonu tenisowego 2018 Łódzka Wojewódzka Komisja Sędziowska ogłosiła generalne listy klasyfikacyjne w rywalizacji krasnali i krasnalek do lat 10 województwa łódzkiego. Wśród chłopców sklasyfikowano 39 młodych tenisistów, a wśród dziewcząt 42 zawodniczki.

Razem więc 81 tenisistów i tenisistek uczestniczyło w tej rywalizacji turniejowej, co może lekko napawać frekwencyjnym, lecz nie potencjalnym (poza pojedynczymi przypadkami) optymizmem w naszym województwie. Na 39 chłopców sklasyfikowano bowiem z naszego województwa 24, a wśród dziewcząt na 42 – 23 zawodniczki. „Kolorowy” program Tenis 10, tak optymistycznie i głośno wprowadzony przez PZT, jak widać nadal nie idzie w naszym regionie jakościowo w pożądanym kierunku.

Rekordowa była jednak o dziwo w tym sezonie liczba zorganizowanych turniejów zaliczanych do klasyfikacji WZT Łódź. Na 43 turnieje najwięcej, bo 15 zorganizował TUKS Kozica Piotrków Tryb., 14 MMKT Łęczyca, 5 – AZS Łódź, 4 – UKS Perfect Zduńska Wola, 3 PKT Pabianice i 1 Eurotenis Łódź.

444

Dziewczęta, co widać z list klasyfikacyjnych, rozegrały w tym sezonie aż 42 turnieje zaliczane do klasyfikacji WZT, chłopcy zaś 38. Wśród dziewcząt dominację w kategorii podkreśliły niewątpliwie zawodniczki z Pabianic. Triumfowała 9-letnia Zuzanna Lesman PKT Pabianice, która zgromadziła niebywałą dotychczas i zarazem rekordową w historii rywalizacji krasnali i krasnalek liczbę 1025 pkt!!! Brała udział w 33 turniejach, a wygrała z nich aż 30!!! Jak widać poszła w ślady swych dwóch utytułowanych tenisowo braci Juliusza i Jakuba. Druga była Lena Miszczak PKT Pabianice – 614 pkt., trzecia 9-letnia Anna Czechowicz UKS Aktywni 44 Łódź – 572 pkt., czwarta także reprezentantka PKT Pabianice – 477 pkt., a piąta ubiegłoroczna triumfatorka rywalizacji krasnalek w łódzkiem - Marlena Domaradzka TUKS Kozica Piotrków Tryb. – 268 pkt., która w tym sezonie bardziej skoncentrowała się już na rywalizacji w kategorii skrzatek do lat 12. Na miejscu 8 sklasyfikowano 7-letnią Milagros Pastuszkę TUKS Kozica – 140 pkt, która na liście wyjściowej sezonu 2019, jako 8-latka, jest już trzecia!

4444

U chłopców zwycięzcą cyklu został trenujący zaledwie półtora roku, pod okiem trenera Wiesława Kozicy, Wiktor Maciołek TUKS Kozica Piotrków Tryb., który rozegrał 17 turniejów i zgromadził 383 pkt. Tuż za Wiktorem, na miejscu drugim, uplasował się 9-latek Natan Krawczyk TUKS Kozica Piotrków Tryb. – 300 pkt. Na miejscu trzecim rywalizację zakończył Jakub Gmerek SKT Sieradz – 278 pkt. Szósty był Grzegorz Styś TUKS Kozica – 138 pkt, który ubiegłoroczną rywalizację zakończył w klasyfikacji na drugim miejscu.

TUKS Kozica znów ma powody do dumy, bowiem rywalizację chłopców wygrał Wiktor Maciołek, a na drugim miejscu uplasował się Natan Krawczyk. Obaj zapewnili sobie miejsce na Liście Honorowej WZT Łódź, gdzie umieszczane są najlepsze trójki zawodników z województwa łódzkiego w kategoriach młodzieżowych. Natan Krawczyk będzie bronić pierwszej pozycji na podium w nowym sezonie, bo będzie on 10-latkiem, a na liście wyjściowej 2019 jest już liderem!

44444

***Listy klasyfikacyjne publikowane są zawsze w linku „Listy WZT krasnali” na stronie internetowej www.teniskozica.pl.