Z końcówką sierpnia 2019 roku bardzo utalentowana i uzdolniona tenisowo 8-letnia wychowanka trenera Wiesława Kozicy przeprowadziła się do kanadyjskiego Toronto. Zmieniła miejsce pobytu, ale nie zmieniła potencjału umiejętności, które zaprezentowała już w pierwszych dwóch turniejach, w których wystąpiła na kontynencie amerykańskim.

Pierwszym był „Martingrove Rookie” do lat 10 zaliczany do cyklu Rogers Rookie Tournaments. Tu Milagros wyraźnie zdominowała grupę pokonując 6/2 Isabellę Diaz i 6/0 Lilian Gadjanov, a potem w półfinale pokonała 6/2 Bavar Seberyghomy i w finale 6/2 Sassoun Abdalian.

IMG_1157

W drugim turnieju o tej samej nazwie zawodniczka TUKS Kozica Piotrków Tryb. walczyła i to skutecznie z rywalkami i rywalami, ale o cztery lata starszymi w kategorii do lat 12! W grupie pokonała 6/2 Soleil Abdalian, 6/1 Susie Song i 6/0 Stefana Cajica, a uległa 4/6 Julii Zamborsky. Po wyjściu z grupy na drugim miejscu w półfinale uległa 2/6 Ruwanpreet Singh i ostatecznie zajęła 3. miejsce.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Milagros oraz jej rodzicami i na bieżąco będziemy informować o sukcesach młodej tenisistki, która kontynuuje swoją karierę w Toronto.