Na kortach piotrkowskiego OSiR-u 11.11.2019 krasnale zakończyły tegoroczną rywalizację o medale mistrzostw województwa łódzkiego w tenisie. Po tym turnieju, jak corocznie, Łódzka Wojewódzka Komisja Sędziowska dokonała podsumowania medalowej rywalizacji wśród klubów naszego województwa.

20180114_160820_resized

Łącznie, medale zdobyło 15 klubów oraz niestowarzyszeni. Rozdano ich w halowej i letniej edycji łącznie 138, to o 30 mniej niż w roku 2017, ale o 30 też więcej niż w 2018 roku. W kategoriach do lat 10,12,14,16 i wśród mężczyzn wyłoniono w 2019 roku 35 mistrzów.

20190525_162910_resized

Najlepszym klubem w tym sezonie został ze zdecydowaną przewagą MKT Łódź, który wywalczył łącznie 59 medali (42,8%), z czego 18 złotych, 18 srebrnych i 23 brązowe. To zdecydowany wzrost potencjału medalowego tego klubu w stosunku do roku ubiegłego, kiedy to MKT zdobył 21 medali (5,10,6) i był drugi w tej klasyfikacji. Na drugim miejscu całkiem niespodziewanie TUKS Kozica Piotrków Trybunalski(!!!) z 13 medalami (4,3,6), a na trzecim PKT Pabianice – 18 (3,7,8).

20190614_170352_resized

Z dwóch licencjonowanych piotrkowskich klubów, które mogą uczestniczyć w oficjalnej rywalizacji dzięki właśnie posiadanej licencji klubowej PZT, najlepiej wypadł właśnie TUKS Kozica, który w tym sezonie wrócił na wysokie 2 miejsce z 13 medalami wywalczonymi przez: Natana Krawczyka (2 złote i 1 brązowy), Sebastiana Truszczyńskiego (1 złoty, 1 srebrny), Miłosza Renkiela (1,1,1), Milagros Pastuszkę (1 srebrny), Marlenę Domaradzką (1 brąz), Igora Kędzię (1 brąz) i Aleksandra Światłowskiego (1 brąz). Na pozycji 13 sklasyfikowano drugi piotrkowski klub ST Winner Piotrków Tryb. z 4 brązowymi medalami.