Wspaniale zadebiutowała w nowej kategorii skrzatek do lat 12 reprezentantka TUKS Kozica Piotrków Tryb. 11-letnia Maja Schweika, która w pierwszym swoim Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, w hali MOSiR Płock, dotarła aż do finału!

Maja – złota medalistka 17 Letnich Ogólnopolskich Mistrzostw Krasnalek do lat 10 – Kozica Cup 2020 w singlu i brązowa w deblu zainkasowała w Płocku za singiel 20 pkt. do rankingu PZT.

received_134633538479045

W turnieju rozgrywanym systemem grupowo-pucharowym, we wstępnej fazie turnieju, w grupie B Maja pokonała wszystkie swoje rywalki: 7/5,4/6,10/4 rozstawioną z nr 2 Antoninę Snochowską KS Start-Wisła Toruń, 7/5,7/6(5) Julię Kowal Tenes KS Jawczyce oraz 6/2,6/2 Nelę Matysiak MKT Łódź i awansowała do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale wygrała 6/3,6/4 z nr 3 Adrianą Stępień Fundacja Wschodnia Kielce, a w półfinale otrzymała walkower od Sandry Knappik KT Break Warszawa. W finale musiała uznać wyższość rozstawionej z nr 1, obecnie 21 w rankingu PZT, Zuzanny Giżewskiej Sopot Tenis Klub ulegając 3/6,4/6.

20210201_133800

W grze podwójnej w parze z Michaliną Antosik AZS Łódź uległy w pierwszym ćwierćfinałowym meczu 6/4,2/6,6/10 Sandrze Knappik KT Break Warszawa i Barbarze Kowalskiej MMKT Łęczyca.