W niedzielne popołudnie 07.03.2021 w piotrkowskiej hali balonowej TUKS Kozica Piotrków Tryb. zorganizował Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego krasnalek i krasnali do lat 10 w tenisie.

159111222_737437683637623_398116033900123036_n

DZIEWCZĘTA
W turnieju dziewcząt udział wzięło zaledwie 5 zawodniczek naszego województwa. Turniej więc rozgrywany był systemem „każda z każdą” w jednej grupie, po jednym secie do 4 wygranych gemów, by wyłonić kolejność zawodniczek.

158786533_515804692742478_191737243832979023_n

Najlepszą w pięcioosobowej grupie z kompletem zwycięstw okazała się liderka rankingu WZT Łódź do lat 10 - niestowarzyszona Karolina Wasiak, która m.in. pokonała w trudnym meczu 4/3(5) drugą w kolejności w turnieju Hannę Grzywacz Fundacja Eurotenis Łódź. Trzecia była 9-latka Laura Czajka Winners ST J.Wolniak Łódź, czwarta także 9-letnia Natasza Kleszcz TUKS Kozica Piotrków Tryb, a piąta Natalia Bamberska AZS Łódź.

158561329_248547313586743_6962141192454489654_n

CHŁOPCY
Do turnieju chłopców zgłosiło się 12 zawodników, których w drodze rozstawienia i losowania podzielono na cztery 3-osobowe grupy. Rywalizacja wśród krasnali toczyła się systemem grupowo-pucharowym, toteż z grup do ćwierćfinałów awansowało po dwóch najlepszych zawodników.

158935880_2760454257598946_4263352716354301061_n

Miejsca 9-12, nie uzyskując awansu z grupy, zajęli: 8-latek Ksawery Szczerbowski z łódzkiego Startu i Oliwier Bednarczyk AZS Łódź oraz piotrkowscy 8-latkowie: Bruno Socik i Wojtek Kugiel – obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.

158534285_1143014499460907_2227676255917453893_n

W ćwierćfinałach: lider rankingu krasnali WZT Łódź – Stanisław Łaskawiec AZS Łódź pokonał 4/0 debiutującego w turniejach wojewódzkich 9-letniego Adama Wściubiaka ST Winner Piotrków Tryb., Bartosz Borowiec PKT Pabianice 4/1 Patryka Witka z łódzkiego AZS-u, nr 2 rankingu Stanisław Korpacki AZS-Łódź 4/0 debiutanta Krystiana Piotrowskiego Eurotenis Łódź i „czarny koń” turnieju Feliks Skrzyczewski ST Winner Piotrków Tryb. 4/2 Tymoteusza Gracza z łódzkiego AZS-u.

158702449_143187964263412_7694475260702473161_n

W półfinałach Stanisław Łaskawiec wygrał 4/0 z Bartkiem Borowcem, a Staś Korpacki w takim samym stosunku z Feliksem Skrzyczewskim. W finale złoto wywalczył Staś Łaskawiec, pokonując 4/0 swego imiennika Korpackiego. Staś triumfował i tytuł mistrza województwa zdobył, nie tracąc w całym turnieju żadnego gema!

158665619_460261858447612_6713245647829647990_n

Okolicznościowe puchary i dyplomy wręczył najlepszym prezes TUKS Kozica, a zarazem sędzia naczelny turnieju – Wiesław Kozica.

158300008_877455506373676_6550559483592523261_n

Kolejnym turniejem pod piotrkowskim balonem, który organizuje TUKS Kozica, będzie zaplanowany na 14 marca WTK chłopców do 10 lat.