Na kortach w Pabianicach i Piotrkowie odbyły się mistrzostwa makroregionu w tenisie. W Pabianicach rywalizowały "skrzaty" do lat 12, a w Piotrkowie "kadeci" do lat 16. W turnieju w Pabianicach reprezentant Prywatnej Szkoły Tenisowej Slajs Mariusz Kozica zajął trzecie miejsce, ale trzeba dodać, że był on o rok młodszy od swych rywali. Po drodze do półfinału, w którym uległ reprezentantowi AZS Łódź 4:6,6:2,0:6, Mariusz pokonał kolejno: Adama Gierczaka z MKT Łódź 6:0,6:1 i Waldemara Pieniaka z AZS-u Łódź 6:0,6:4. W grze podwójnej para Mariusz Kozica i Jakub Żurawski z AZS-Łódż zajęła drugie miejsce, przegrywając w decydującej o zwycięstwie grze z duetem AZS-u Łódź Turzański - Tyburski 6:4,3:6,4:6. Nie były to jedyne starty Mariusza Kozicy w ostatnim czasie. Jako wypożyczony z PST Slajs do AZS-u Łódź, uczestniczył w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski.

Zespół ten pokonał pierwszy szczebel rywalizacji, zdobywając mistrzostwo makroregionu centralnego. AZS w finale pokonał MKT Łódź 6:0. Mariusz uczestniczył w trzecim turnieju z cyklu tenisowego Pucharu Lata '98, gdzie startuje cała czołówka najlepszych skrzatów w kraju. W Toruniu Mariusz przegrał w pierwszej rundzie z późniejszym półfinalistą Piotrem Olechowskim (Tie - Break Warszawa) 1:6,4:6, aby później zwyciężyć w turnieju pocieszenia pokonując kolejno: Mikołaja Borkowskiego (UKS Absolwent Olsztyn 6:0,6:2), Mateusza Kniaginina (KS Warszawianka) 6:2,4:6,6:4, Dominika Bernatowicza (UKS Absolwent Olsztyn) 6:0,6:1 i w finale łodzianina Pawła Turzańskiego 2:6,6:3,7:5.

W tym czasie w Piotrkowie na kortach OSIR-u godnie walczył najlepszy "kadet" makroregionu - Maciek Wściubiak z OSIR-u. Maciek zdobył mistrzostwo makroregionu w grze pojedynczej pokonując kolejno: Sebastiana Szataniaka z GKS-u Bełchatów 6:0,6:0, Pawła Bąka z Radomiaka Radom 6:0,6:0, w półfinale Macieja Dudę z KKT Kalisz 7:6,4: l (krecz) i w finale Michała Starostę z AZS-u Łódź 7:5,6:3. Wśród dziewcząt tytuł mistrzyni makroregionu do lat 16 zdobyła Katarzyna Pągowska z MKT Łódź pokonując w finale Joannę Żyndżo z ŁKS-u 7:5,6:3. Maciej Wściubiak wraz z Katarzyną Pągowska zdobyli tytuł mistrzowski także w grze mieszanej, zwyciężając duet Żyndżo - Gębicki 6:4,6:3. Grę podwójną wygrali wśród chłopców: Bartosz Sadowski (OSIR Piotrków) i Michał Starosta (AZS Łódź) wygrywając 6:3,6:3 z parą Mariusz Budkowski (OSIR) i Sebastian Szataniak (GKS Bełchatów). Dwa miksty, po dwie pary deblowe i pierwszych pięciu singlistów uzyskało awans do IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie rozgrywanej w tym roku we Wrocławiu.