W dwóch ogólnopolskich turniejach PZT skrzatów do lat 12 w Gdańsku i w Gdyni wystąpił zawodnik TUKS Kozica Piotrków Maciek Smoła.

Wystąpił i to bardzo udanie, bowiem wygrał wszystko, co było do wygrania, czyli dwa single i dwa deble.

W pierwszym turnieju w Gdańsku Maciek wygrywając cały turniej pokonał w swych pięciu pojedynkach kolejno w singlu: Borysa Kocota arka Gdynia 6/3,6/0, Dawida Sendrowicza Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.4/6,7/5,6/0, rozstawionego z nr 1 Michała Pietrzaka Budowlani Olsztyn 6/4,4/6,6/2, Aleksandra Kaczmarka Olimpia Poznań 6/3,6/4 i w finale sensacyjnie brnącego do finału , aż z eliminacji - Aleksandra Filejskiego z Arki Gdynia 6/3,6/4.

W deblu Maciek Smoła wystąpił w parze z Michałem Pietrzakiem. W I rundzie, jako rozstawieni z nr 1 mieli wolny los, w II pokonali Karola Bilskiego arka Gdynia i Bartłomieja Trzcińskiego KS Grzegórzecki Kraków. W półfinale Smoła i Pietrzak pokonali 6/1,7/5 Aleksandra Kaczmarka Olimpia Poznań i Zbyszko Siekierczaka AZS Poznań. W finale tryumfowali pokonując 6/3,6/3 parę Filip Ronduda arka Gdynia - Paweł Ciaś SKT Sopot.

Z Gdańska Maciek przeniósł się na turniej OTK na korty Arki Gdynia, gdzie równolegle rozgrywany był mecz Pucharu Davisa Polska - Estonia. Maciek tryumfował i w singlu i w deblu. W singlu pokonał kolejno: Waldemara Wąsowskiego SKT Sopot 6/0,6/3,Daniela Radzikowskiego Arka Gdynia 6/1,6/3, Pawła Ciasia SKT Sopot 6/2,6/0. W półfinale Aleksandra Kaczmarka 6/3,7/5 i w finale 6/2,6/4 Zbyszko Siekierczaka z AZS-u Poznań.

W deblu Maciek za partnera miał najlepszego obecnie 10-latka w Polsce Karola Stypułowskiego KKT Kędzierzyn Koźle. W I rundzie mieli wolny los, w II Pokonali 6/1,6/1 Oskara Tambora i Daniela Radzikowskiego z Arki Gdynia, w półfinale wygrali z parą nr 1 turnieju Bartłomiejem Trzcińskim KS Grzegórzecki Kraków i Dawidem Sendrowiczem Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 3/6,6/0,6/1. W finale Smoła - Stypułkowski pokonali 0/6,6/3,6/4 parę Paweł Ciaś SKT Sopot Filip Ronduda Arka Gdynia.

W dwóch turniejach Maciek Smoła zdobył 160 pkt do klasyfikacji ogólnopolskiej PZT, co na pewno podniesie go o około 10-15 pozycji w górę. Obecnie przed dodaniem wywalczonych nad Bałtykiem punktów, Maciek zajmuje 30 pozycje w polskim rankingu 12 latków na 406 sklasyfikowanych.