Gdybyśmy podjęli próbę organizacji mistrzostw województwa kadetów, biorąc pod uwagę roczniki kadeta, można byłoby z tego od razu zrezygnować, nie wspominając już o kadetkach. Wspomożeni siedmioma młodzikami, trzej kadeci mogli w ten sposób powalczyć o medale tegorocznych mistrzostw województwa łódzkiego. Raptem 10 więc zawodników stanęło do weryfikacji w biurze WZT Łódź w Pabianicach w hali przy ul. Roweckiego "Grota" 3.

Sytuacja naszego województwa nie jest odosobniona, jeśli chodzi o frekwencję w turniejach w wyższych kategoriach wiekowych. Z takimi problemami boryka się zdecydowana większość województw. Wysokie koszty szkolenia, wytężone treningi, brak sparingpartnerów, dalekie wyjazdy z powodu braku organizacji lokalnych turniejów wojewódzkich, nauka w gimnazjum czy liceum, pojawiające się inne zainteresowania, wszystko to powoduje, że w rocznikach kadeta i juniora zostają ci najbardziej wytrwali.

W tegorocznych Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego kadetów do lat 16 mieliśmy, jako klub jedynego pewnego faworyta. Będąc najmłodszym uczestnikiem mistrzostw pokazał, że jest w stanie pokonać o rok, czy dwa lata starszych rywali, bez cienia wątpliwości. Michał Dembek - nie rozstawiony, bez rankingu, wygrał mistrzostwa kadetów, a przecież opuścił dopiero co kategorię skrzatów. Zdobywając złoty medal pokonał kolejno wszystkich występujących w tym turnieju zawodników Winnera Piotrków Tryb., tracąc zaledwie w trzech meczach 13 gemów. W ćwierćfinale pokonał nr 2 Maćka Domańskiego 6/3,6/2, w półfinale Pawła Zawiszę 6/2,6/1 i w finale nr 1 Kamila Majchrzaka 6/3,6/2.

Ciężka, planowa i konsekwentna praca trenerki Katheriny Urbanovej z Michałem daje więc nadal zdecydowane efekty.

W singlu pechowo w ćwierćfinale przegrał nr 4 Paweł Kozica, który uległ po trzy setowej walce Pawłowi Zawiszy 1/6,6/3,2/6. Trzeci z zawodników TUKS Kozica Miłosz Gala "nie budząc" się do końca spotkania, pożegnał się już z turniejem w I rundzie przegrywając z Pawłem Zawiszą 0/6,0/6.

W deblu Michał Dembek wystąpił z kolegą klubowym Pawłem Kozicą. Wśród czterech par losowanie skojarzyło ich z parą nr 2, czyli Kamilem Majchrzakiem i Maćkiem Domańskim. Tym razem udał się rewanż zawodników Winnera z Michałem, bowiem zwyciężyli parę TUKS Kozica 2/6,6/4,10/6. Tylko brąz przypadł więc w udziale piotrkowskiej parze "Kozicy".