W dniach 21-22.09.2013 na kortach PKT Pabianice rozegrano Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Seniorów. Najmłodszym ich uczestnikiem był wychowanek TUKS Kozica Piotrków Tryb. - 15-letni Piotr Miller, który w singlu wywalczył 6. miejsce, a w deblu całkiem niespodziewanie został wicemistrzem województwa, zdobywając srebrny medal w parze z byłym zawodnikiem TUKS Kozica - obecnie niestowarzyszonym Piotrem Szymańskim z Tomaszowa Mazowieckiego.

W grze pojedynczej turniej toczył się systemem każdy z każdym w grupach z grą o miejsca. Piotr trafił do grupy C, gdzie pokonał 6/2, 6/2 Maksymiliana Makowskiego MKT Łódź i uległ nieznacznie 3/6, 6/7(6) Igorowi Wiśniewskiemu ŁKT  Łódź, zajmując 2 miejsce w grupie. Tym samym piotrkowski reprezentant musiał walczyć dalej w grupie o miejsca 5-8. Tu pokonał 6/2, 6/4 Jarosława Andrzejczaka NST łódzkie oraz 6/3, 6/2 Aleksandra Strzępka MKT Łódź, a uległ 6/7(5), 2/6 Maciejowi Kitlińskiemu NST łódzkie, zajmując 6. miejsce.

IMG_0291

Mistrzem województwa został Mateusz Konieczny BTS As Bełchatów, drugie miejsce zajął Piotr Szymański niestowarzyszony z Tomaszowa Mazowieckiego, a brązowe medale zdobyli; Dawid Baranowski - piotrkowianin reprezentujący barwy łódzkiego AZS-u i Igor Wiśniewski ŁKT Łódź.

W deblu Piotr Miller w parze ze wspomnianym Piotrem Szymańskim w półfinale pokonali 6/2, 7/5 parę nr 2 Maciej Kitliński - Aleksander Strzępek, a w finale ulegli 3/6, 3/6 parze nr 1 Mateusz Konieczny BTS As Bełchatów - Dawid Baranowski AZS Łódź.

Występ Piotrka w tegorocznych mistrzostwach można uznać za udany, choć nie dużo brakowało, by znalazł się także w singlu w grupie grającej o miejsca 1-4 i zdobyłby medal. Zdobycie jednak srebra w deblu okazało się nie tylko satysfakcją dla Piotrka, ponieważ okazało się bowiem, że w całej historii piotrkowskiego TUKS Kozica jest to pierwszy, historyczny medal mistrzostw województwa seniorów! I choć w dorobku TUKS Kozica Piotrków Tryb. razem od 2003 roku jest 412 medali mistrzostw województwa, to ten zdobyty przez Piotrka ma charakter szczególny.