Kończy się kolejny sezon tenisowy 2013. Wspaniała październikowa pogoda, prezentująca prawdziwe oblicze złotej polskiej jesieni, prowokowała u schyłku sezonu do organizacji jeszcze kilku turniejów. Jednym z nich był WTK Tenis 10 w Opocznie, który z racji obecności na nim piotrkowianina Kamila Majchrzaka - tegorocznego deblowego mistrza juniorskiego US Open, zyskał podwójnie na wartości. To Kamil wspólnie z organizatorami pomagał w przebiegu turnieju, a potem wręczał młodym tenisistom turniejowe trofea.

40

Z TUKS Kozica wystartowało w opoczyńskim turnieju trzech zawodników: Miłosz Renkiel, który wystąpił w kategoriach do lat 8 i 9 oraz Mikołaj Nowak i Bartosz Siwakowski do lat 10.

41

O ile reprezentujący nas "zieloni krasnale" Mikołaj i Bartek, po porażkach w rywalizacji grupowej, nie za wiele mieli do powiedzenia wśród czołówki zawodników naszego województwa, bowiem walczyli o miejsca 7-8, to za to Miłosz do lat 8 i 9 pokazał się z dobrej strony. Ku szczegółowej informacji Mikołaj pokonał w meczu o miejsca 7-8 Bartka 6/4, 3/6, 10/8.

obraz_009

Wśród 8-latków Miłosz Renkiel w stawce 9 zawodników zajął 3 miejsce wygrywając 6 z 8 pojedynków. Wygrał 2:0 z Antonim Snokowskim, 2:1 z Remigiuszem Podlewskim, 2:0 z Oskarem Kitlińskim, 2:1 z Wojciechem Wiktorowiczem oraz walkowerami z Błażejem Wereszką i Bartłomiejem Urbańczykiem. Uległ jedynie zwyciężczyni turnieju Marcie Nadajewskiej 1:2 i drugiemu w turnieju Karolowi Rynkiewiczowi także 1:2.

obraz_015

Do lat 9 Miłoszowi udało się wywalczyć 4 miejsce. Grając w grupie B pokonał 10:4 Igora Włodarskiego i uległ nieznacznie 9:11 późniejszemu zwycięzcy turnieju Adamowi Majchrzakowi. W meczu o miejsca 3-4 uległ Marcie Nadajewskiej, zajmując 4. lokatę.