W dn. 06-07.02.2016, w pabianickiej Hali Tenisowej im. Tadeusza Rozwensa, Wojewódzki Związek Tenisowy i Pabianicki Klub Tenisowy zorganizowali Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego wśród krasnali do lat 10 i młodzików do lat 14.

Honorowy Patronat nad przebiegiem turnieju objął w tym roku Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz. Funkcję dyrektora turnieju sprawował Mirosław Grabda, a obowiązki sędziowskie rozdzielili pomiędzy sobą, podobnie jak w pierwszej turze mistrzostw, sędzia naczelny Wiesław Kozica oraz sędzia sektorowy Ryszard Jabłoński.

Frekwencja 23 zawodników i zawodniczek do lat 10 oraz 28 do lat 14, jak na obecny stan, w jakim znajduje się łódzki, młodzieżowy tenis, znów zaskoczyła nie tylko organizatorów, ale i samych głównych aktorów mistrzowskiej imprezy, czyli zawodników. Łącznie w kategoriach do lat 10,12,14 i 16 zagrało w HMWŁ aż 114 zawodników i zawodniczek! Czyżby miało się u nas na lepsze?

W finale chłopców do lat 10 zmierzyli się "świeżo upieczony" wicemistrz Polski krasnali Marcin Andrzejczak z AT Masters Łódź oraz sensacja mistrzostw nieklasyfikowany dotąd reprezentant PKT Pabianice Kacper Wojtczak. Wygrał oczywiście ten pierwszy 4/0,4/2, a brązowe medale wywalczyli w tej kategorii: Filip Ostrowski z TUKS Smecz Tomaszów Maz. i Olaf Wiśniewski UKS Perfect Zduńska Wola. Turniej pocieszenia wygrał Jan Cieślak MKT Łódź przed Juliuszem Stańczykiem NST łódzkie.

PICT1542

Halową mistrzynią Województwa 2016 została Marta Nadajewska z UKS AT Challenge Piotrków Tryb. która w finale pokonała 6/2 Ninę Młodzińską z łódzkiego Eurotenisa. Brązowe medale przypadły w udziale Marii Wojtaszczyk MKT Łódź i Izabeli Rejniak ST Winner Piotrków Tryb.

PICT1538

Wśród młodziczek najlepszą okazała się Urszula Nebelska MKT Łódź, która w finale pokonała 6/0,6/4 swoją klubową koleżankę Ines Maciejczyk. Brązowe medale wywalczyły Natalia Szkudlarek ST Winner Piotrków Tryb. i Julia Pawlik MKT Łódź.

DSC_0332

Mistrzowską parą w deblu została para Ines Maciejczyk MKT Łódź i Natalia Szkudlarek ST Winner Piotrków Tryb., pokonując w finale 6/1,6/3 Nicole Carpenter i Julię Pawlik MKT Łódź.

PICT1535

W singlu młodzików nie zawiódł rozstawiony z nr 1 Szymon Kielan. Reprezentant gospodarzy pokonał w finale 6/1,6/4 Mateusza Cisło AZS Łódź. Brązowe medale zdobyli Aleksander Orlikowski MKT Łódź i Jakub Lesman PKT Pabianice.

PICT1532

Deblowymi mistrzami została finałowa para z singla Szymon Kielan - Mateusz Cisło, która pokonała 6/4,6/4 Maksymiliana Kopkę ATAK Łódź i Jana Markowskiego STZ Return Opoczno. Brąz przypadł w udziale parom: Michał Dójczyński MKT Łódź i Lech Gontar ATAK Łódź oraz Olaf Królak TUKS Zduńska Wola i Maciej Ciechanowski MKT Łódź.

PICT1531

Teraz zaplanowana w naszym województwie przerwa w WTK-ach i HMWŁ spowodowana upragnionymi feriami zimowymi. A po feriach, w pierwszych dniach marca, tj. 5-6 do rozegrania pozostają HMWŁ juniorów i juniorek do lat 18.