W marcowym WTK skrzatów do lat 12 zorganizowanym przez TUKS Kozica w Piotrkowie Trybunalskim w dn. 11-12.03.2017 wystąpiło dwóch zawodników gospodarza turnieju.

Grzegorz Styś, który jako 9-latek szuka doświadczenia taktycznego i próbuje stosowania swych umiejętności technicznych, uległ w pierwszej rundzie opolaninowi Łukaszowi Dydzikowi reprezentującemu KS Mostostal Zabrze 2/6,3/6. I choć porażka tego młodego zawodnika TUKS Kozica wydaje się oczywista i wyraźna, to konfrontacja z bardziej doświadczonym zawodnikiem znów daje mu nowe dane do kodowania sportowej walki na korcie.

WTK_P-kw_12_12.03.2017

Rozstawiony z nr 3, notowany na 108. miejscu w rankingu PZT 12-latków 11-latek Szymon Rycerz TUKS Kozica miał nieco odmienne zadanie, niż rozgrywający drugi turniej w odległej, jeśli chodzi o wiek kategorii wiekowej Grzegorz Styś. Szymon także zmierzył się z pogromcą Grzesia i liczyliśmy dzięki jego turniejowemu doświadczeniu, nie ma co ukrywać, na rewanż klubowy. Niestety Szymon nie sprostał zadaniu i uległ także Łukaszowi Dydzikowi 6/7(6),4/6 popełniając niepotrzebnie zbyt dużo prostych błędów. Dydzik tak się rozpędził dwoma zwycięstwami nad piotrkowskimi reprezentantami, że w półfinale jeszcze tego samego dnia pokonał bez większych problemów Mikołaja Misztala Eurotenis Łódź 6/3,6/4 i zameldował się w finale.

Torpedowo jednak w tym turnieju, grając o tempo szybciej, działał nr 1 Kamil Kołodziejczyk z łódzkiego Eurotenisa. Tracąc zaledwie dwa gemy w całej imprezie, najpierw rozprawił się z debiutującym w WTK skrzatów Tymoteuszem Skoczylasem UKS AT Challenge Piotrków Tryb. 6/2,6/3, potem w półfinale wygrał 6/2,6/3 z Mikołajem Fedrowiczem TKKF Falenica Warszawa i w finale bez straty gema triumfował, po raz pierwszy w turnieju pod piotrkowskim balonem, zatrzymując Łukasza Dydzika 6/2,6/2.

WTK_P-kw._12.03.2017

Wszystkie turnieje tenisowe TUKS Kozica organizuje w tym sezonie ku upamiętnieniu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Akcentem tej "okragłej" rocznicy jest dopisek na każdym z wręczanych dyplomów.