W Hali Tenisowej MOSiR-u im. Tadeusza Rozwensa w Pabianicach w dn. 25-26.03.2017 WZT Łódź wraz z PKT Pabianice zorganizowali ostatnią turę Halowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w tenisie w kategoriach krasnali do lat 10 oraz kadetów do lat 16 sezonu 2017.

KRASNALE I KRASNALKI
W najmłodszej kategorii do lat 10 organizatorów spotkało spore zaskoczenie, bowiem do turnieju zgłosiło się zaledwie 7 chłopców i 8 dziewcząt.

Zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt rywalizowano systemem grupowym.

U dziewcząt triumfowała faworytka Marta Nadajewska UKS AT Challenge Piotrków Tryb., która w meczu finałowym pokonała 4/2 Nikolę Niepsuj BTS As Bełchatów. W meczu o miejsca 3-4 Roksana Ziarkowska AZS Łódź wygrała 4/3(5) z Mają Małuszyńską MKT Łódź. Piąte miejsce zajęła Karina Woźniak KT Start Łódź, szóste Marlena Domaradzka TUKS Kozica Piotrków Tryb., siódme Aniela Odrobina MKT Łódź i ósme Zuzanna Pawlak KT Start Łódź.

DSC00556

U chłopców tytuł mistrza zdobył 8-letni lider klasyfikacji krasnali WZT Łódź Juliusz Stańczyk MKT Łódź, który w finale pokonał 4/0 Stanisława Rusieckiego ATAK Łódź. Miejsce trzecie wywalczył Oliwer Miśkiewicz MMKT Łęczyca, po zwycięstwie 4/2 nad Tymoteuszem Skoczylasem UKS AT Challenge Piotrków Tryb. Piątą pozycję zajął Filip Marcjanek Eurotenis Łódź, szóstą Jan Kaczorowski MKT Łódź, a siódmą Karol Załoga ATAK Łódź.

DSC00557

Wśród kadetów i kadetek rywalizowało po 12 zawodników i zawodniczek, co trudno nazwać zadowalająca frekwencją, jeśli chodzi o cały potencjał tenisowy województwa łódzkiego.