Dwa łaskawe, pogodne dni, czyli 6-7 maja 2017 pozwoliły rozegrać WTK zorganizowany przez TUKS Kozica w Piotrkowie Trybunalskim na kortach otwartych. Choć w sobotni poranek korty po nocnym deszczu jeszcze nie nadawały się do gry, to po ich pieczołowitym przygotowaniu realizacja planu gier ruszyła tylko z godzinnym poślizgiem.

SKRZATY
Do turnieju przystąpiło ostatecznie 14 młodych tenisistów. Z nr 2 w turnieju rozstawiony był Miłosz Renkiel TUKS Kozica, który w I rundzie miał wolny los, a w II pokonał 6/2,5/7,10/5 Kajetana Górę KT Teniswil Warszawa. W półfinale Miłosz uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Mikołajowi Kowalowi PT Olimpia Poznań 1/6,1/6. W drugim półfinale nr 3 Mikołaj Czubak KT Błonia Kraków wyeliminował nr 1 turnieju Kamila Kołodziejczyka Eurotenis Łódź, wygrywając 6/2/6/1. W niedzielnym, dopołudniowym finale 6/1,6/1 tryumfował poznanianin Mikołaj Kowal, pokonując reprezentanta Krakowa Mikołaja Czubaka 6/1,6/1.

20170507_112925_resized

Pomimo, iż w turnieju rywalizowało 14 zawodników, gier podwójnych nie rozegrano z powodu braku wymaganej ilości par, czyli 4.

JUNIORZY
Trzynastu juniorów zgłosiło się do WTK, który rozpoczęto w sobotę w godzinach południowych. W półfinałach singla nr 1 Jakub Dańczak - łowiczanin reprezentujący STZ Return Opoczno wygrał 5/7,6/2,10/7 z Jakubem Lesmanem PKT Pabianice, a nr 2 Juliusz Lesman PKT Pabianice, starszy brat Jakuba, pokonał 6/1,6/1 nr 3 Jędrzeja Brodzkiego UKS Okęcie Sport Warszawa. W finale triumfował Jakub Dańczak, który także w super tie-breaku wygrał z Juliuszem Lesmanem 6/2,2/6,10/8.

20170507_161042_resized

W finałowym pojedynku debla, przygotowująca się do Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze, będącej jednocześnie mistrzostwami Polski kadetów do lat 16, para Jakub Lesman PKT Pabianice - Mateusz Cisło AZS Łódź wygrała 6/1,6/2 z parą nr 1 Jakub Dańczak - Juliusz Lesman.