Ruszyła szaleńcza karuzela turniejowa sezonu 2011. W Pabianicach w hali MOSiR-u WZT Łódź zorganizował Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego skrzatów i skrzatek do lat 12 oraz kadetów do lat 16. Do walki o tytuły i medale zameldowało się 14 skrzatek, 15 skrzatów i 9 kadetów. Do wywalczenia było łącznie 36 medali. Wspaniale spisała się ekipa TUKS Kozica, która już na starcie sezonu zanotowała wspaniały występ zdobywając aż 15 medali !!!

SKRZATKI

Wśród skrzatek, w turnieju singlowym, z nr 1 rozstawiona była nasza Kasia Mroczkowska, która zajmuje obecnie 8 pozycję w rankingu PZT, a oprócz niej w turnieju zagrały jeszcze z TUKS Kozica, bardzo dobrze wyszkolone nasze krasnalki, liderka i wiceliderka rankingu wojewódzkiego - Wiktoria Molińska i Aleksandra Nadajewska, odpowiednio 33 i 44 w rankingu PZT do lat 12. Kasia w I rundzie miała wolny los. W ćwierćfinale pokonała 6/3,7/6(6) Natalię Kwiecień z ŁKT Łódź, a w półfinale uległa 1/6,1/6 Marcie Kani z AZS-u Łódź zdobywając brązowy medal. W I rundzie odpadła Ola Nadajewska po porażce 2/6,3/6 z Wiktorią Jurek z PKT Pabianice. Wiktoria Molińska, po zwycięstwie 6/3,6/1 w I rundzie z Aleksandrą Komalą z łódzkiego Eurotenisa, w ćwierćfinale miała nr 2 Adriannę Sosnowską z TUKS Smecz Tomaszów Mazowiecki. Ku zaskoczeniu wszystkich Wiktoria stoczyła bardzo emocjonujący i bardzo wyrównany pojedynek z o dwa lata starszą, notowaną na 12 miejscu w Polsce - Adą. Wynik 5/7,7/6(5),10/8, który niestety dawał możliwość dalszej gry Adzie, w pełni zasługuje na słowa uznania dla Wiktorii, która walczyła w pabianickiej hali do 22.55, odpadając w ćwierćfinale, a przecież zwycięstwo było tak blisko przy stanie 7/5,5/3...Brawo Wiktoria wspaniały mecz! Turniej singla wygrała Marta Kania pokonując w finale Adę Sosnowską 6/1,6/3.

W grze podwójnej wszystkie nasze zawodniczki zdobyły medale. Wiktoria w parze z Olą od razu wylosowały sobie miejsce w półfinale i trafiły na parę nr 1 Marta Kania - Adrianna Sosnowska z którą przegrały 3/6,3/6, zajmując III miejsce. Kasia Mroczkowska natomiast w parze z Natalią Kwiecień nie uzyskały rozstawienia i walczyły od ćwierćfinału. Pokonały w nim łatwo 6/2,6/2 Aleksandrę Cynkier ŁKT Łódź i Aleksandrę Komalę Eurotenis Łódź. W półfinale wyeliminowały, po zwycięstwie 6/3,6/3, nr 2 turnieju Kingę Psut TUKS Smecz Tomaszów Maz. i Martę Jaśkiewicz Eurotenis Łódź. W finale walka zapowiadała się na poważnie z parą nr 1 Adrianna Sosnowska - Marta Kania. I taka też była do ostatnich piłek, które wygrały Kasia z Natalią. Wynik 6/3,2/6,11/9 odzwierciedla emocje. Mistrzyniami w deblu więc Kasia i Natalia!

SKRZATY

Tu mieliśmy, jako TUKS Kozica, zdecydowanego niekwestionowanego faworyta imprezy. Lider polskiego rankingu skrzatów - Michał Sikorski, po prostu miał to wygrać, a klubowa para deblowa Michał Sikorski - Kacper Błaszczyk, także miała zgarnąć debla. Tak też się stało trzy złote medale "wylądowały" na szyjach uradowanych zawodników trenera Wiesława Kozicy. Zadanie wykonane na 100%!

W turnieju skrzatów mieliśmy 4 zawodników. Z nr 1 Michał Sikorski, z nr 3 Kacper Błaszczyk oraz nie rozstawieni Patryk Garwacki i Michał Matuszewski. Wszyscy przebrnęli pierwszą rundę. Michał wolnym losem, Patryk po 6/0,6/0 z innym Patrykiem - Niełacnym z PKT Pabianice, Kacper po 6/4,6/3 z Dominikiem Śliwińskim PKT Pabianice i Michał po 6/2,6/2 z Albertem Hermanem także z PKT. W ćwierćfinałach zrobiło się więc ciasno, ale gdyby Patryk Garwacki "nie poszedł" na Michał Sikorskiego, moglibyśmy mieć wszystkich 4 zawodników w półfinałach. "Sikora" w ćwiartce pokonał 6/3,6/2 Patryka Garwackiego, Kacper Błaszczyk 6/0,6/0 Daniela Patoletę Eurotenis Łódź, a Michał Matuszewski 6/3,7/5 sensacyjnie nr 2 Jakuba Kozioła z ŁKT Łódź!!! W półfinale Michał Sikorski wygrał 6/0,6/0 z Kaprem Błaszczykiem, a Juliusz Lesman 6/4,6/1 z Michałem Matuszewskim. W finale Michał Sikorski nie stracił gema z Julkiem Lesmanem i został halowym mistrzem województwa łódzkiego.

W deblach zdobyliśmy trzy medale, a mogły by być cztery, gdyby nie postawa zawodników PKT, którzy zachowali się kilkakrotnie bardzo nie sportowo. W meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Kacprem Dworakiem i Michałem Matuszewskim a Juliuszem Lesmanem i Dominikiem Śliwińskim piłka meczowa dla Kacpra i Michała weszła w kort jeszcze przed linią, ale w sytuacji zagrożenia porażką przeciwnicy wykrzyczeli aut i to jeszcze po sugestii z trybun jednego z rodziców. W konsekwencji tego wydarzenia 3/6,7/6(6),10/7 dla pary z Pabianic....Było to bardzo nie sportowe zachowanie.W innym ćwierćfinale para nr 2 Jakub Kozioł ŁKT Łódź - Patryk Garwacki TUKS Kozica pokonała 6/2,6/2 Maksymiliana Rycerza i Macieja Marciniaka - obaj PKT Pabianice. Michał Sikorski i Kacper Błaszczyk, jako para nr 1 mieli wolny los. W półfinałach Kacper i Michał pokonali 6/3,6/3 Lesmana i Śliwińskiego, a Patryk i Kuba 6/2,6/2 Macieja Maciejewskiego UKS SP 44 Łódź i Patryka Niełacnego PKT Pabianice. W finale tryumfowali faworyci, czyli Kacper z Michałem pokonując 6/3,6/2 Patryka i Kubę.

KADECI

U kadetów także zagrało 4 zawodników TUKS Kozica. Największe szanse medalowe miał Paweł Kozica. Paweł rozpoczął turniej od zwycięstwa 6/1,6/2 nad swym klubowym kolegą Piotrkiem Millerem. W I rundzie odpadł Wiktor Przybylski TUKS Kozica po porażce 4/6,2/6 z Błażejem Masnym STT Uzar Skierniewice, a Miłosz Gala nie zdołał zdobyć nawet jednego gema z nr 2 Dawidem Baranowskim z PKT Pabianice. W półfinale Paweł Kozica uległ nr 1 Maciejowi Domańskiemu z PKTZ Winner Piotrków Tryb. 3/6,2/6, zdobywając brąz.

W deblu zagrały tylko 4 pary. W półfinałach para nr 1 Maciej Domański PKTZ Winner Piotrków Tryb.- Paweł Kozica TUKS Kozica Piotrków Tryb. pokonała 6/1,6/2 Piotrea Millera i Wiktora Przybylskiego - obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb., a para nr 2 Dawid Baranowski PKT Pabianice - Miłosz Gala TUKS Kozica Piotrków Tryb. 6/3,6/3 Błazeja Masnego STT Uzar Skierniewice i Maksymiliana Makowskiego MKT Łódź. W finale Maciek i Paweł pokonali Dawida i Miłosza 6/1,4/6,11/9.

W ubiegłym sezonie 2010 TUKS Kozica we wszystkich kategoriach w mistrzostwach województwa łódzkiego wywalczył 13 złotych medali. Po trzech kategoriach HMWŁ już mamy teraz 5. Ten rozpoczęty sezon, na przekór nieprawdziwym opiniom "konkurencji", będzie jeszcze lepszy, jeśli chodzi o wyniki naszych zawodników, bo ponoć to inny klub jest "najlepszym" w Piotrkowie Trybunalskim, tylko wedle jakiej klasyfikacji? Według klasyfikacji PZT od lat jesteśmy najlepszym klubem w Łódzkiem, no to i więc automatycznie w Piotrkowie. Według liczby zdobytych medali w mistrzostwach województwa też jesteśmy najlepsi, więc po co pisać kłamliwe bzdury..... Żeby używać słowa najlepszy, trzeba mieć na to jakieś potwierdzenie. Można też napisać, że TUKS Kozica jest najlepszy w Polsce i wielu czytających, nie znających się dokładnie na rzemiośle tenisowym internautów powie: no to super, gratulacje, a przecież tak nie jest.