W atmosferze triumfu w Miami tenisistki nr 1 na świecie Igi Świątek i deblowym zwycięstwie, także w Miami, Huberta Hurkacza, na kortach pod piotrkowskim balonem TUKS Kozica i WZT Łódź zorganizowali w niedzielne popołudnie 03.04.2022 Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego dziewcząt i chłopców do lat 10 w mini tenisie. To ostatnia kategoria wiekowa, która zamknęła tegoroczną rywalizację o medale halowych mistrzostw województwa łódzkiego w tenisie.

DZIEWCZĘTA

TYTUŁ MISTRZYNI DLA NATASZY KLESZCZ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB.

Do rywalizacji w kategorii krasnalek do lat 10 stanęły zaledwie 4 zawodniczki. Turniej rozegrano więc systemem w grupie po jednym secie do 6 gemów systemem „każda z każdą”. Najlepszą z kompletem zwycięstw i stratą zaledwie 1 gema okazała się Natasza Kleszcz TUKS Kozica Piotrków Tryb. trenowana na co dzień przez Janusza Niewiadomskiego i Mariusza Kopczyńskiego. Natasza pokonała w turnieju 6/1 Laurę Czajkę ST Winners J.Wolniak Łódź, która została wicemistrzynią województwa, 6/0 trzecią w turnieju Nataszę Wajszczyk MKT Łódź i także 6/0 czwartą w rywalizacji Narine Arutyunyan ST Winners J.Wolniak Łódź. Po tym zwycięstwie Natasza z dorobkiem 255 punktów umocniła się na pozycji liderki rankingu WZT Łódź krasnalek do 10 lat.

CHŁOPCY

ZŁOTO DLA BARTKA BOROWCA PKT PABIANICE

Odrobinę lepiej z frekwencją w mistrzostwach było u chłopców. Tu do rywalizacji zgłosiło się 6 zawodników, których drogą rozstawienia i losowania podzielono na dwie grupy po 3 zawodników. Najpierw grano po jednym secie do 4 gemów w grupie, a potem po awansie dwóch najlepszych z obu grup rozegrano półfinały i finał.

Złoto i tytuł mistrza na sezon halowy 2022 wywalczył reprezentant PKT Pabianice Bartosz Borowiec, który pokonał w finale niestowarzyszonego z Łodzi Tymo Jakóbczyka 6/3. Brązowe medale wywalczyli Adam Wściubiak ST Winner PiotrkówTryb. i Ksawery Szczerbowski  KT Start Łódź. W meczu o miejsca 5-6 Adam Warszakowski Eurotenis Łódź pokonał 6/0 Bruno Socika TUKS Kozica Piotrków Tryb. Po tym turnieju także i Bartek Borowiec umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji WZT Łódź z dorobkiem 285 punktów.

W materiale zdjęcia TUKS Kozica i P. Izabeli Chrabąszcz.