Na kortach TK DEZA Valašské Meziřiči w Czechach 12.06.2022 rozegrano Oblastni přebor severomoravsky, czyli Mistrzostwa Regionu Północnych Moraw do lat 10 dziewcząt i chłopców, będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Czech w tej kategorii wiekowej.

Wspaniale zaprezentowała się w tym turnieju Tereza Vychodilová TC Ostrava Nová Ves/TUKS Kozica Piotrków Tryb., która zdobyła tytuł mistrzowski.

Mistrzostwa w Czechach, przeciwnie do naszych mistrzostw województwa w tym samym terminie, nie miały problemów z frekwencją. Tam zagrało 24 chłopców i 24 dziewczynki. U nas dla porównania 7 chłopców i ledwo „na raty” 4 dziewczynki.

Dla ciekawości czeskie mistrzostwa 10-latków rozgrywano piłką normalną(!!!) Wilson US Open, a mecze grano systemem pucharowym po jednym secie do 6 gemów.

Tereza wygrała cały turniej tracąc zaledwie 2 gemy. Kolejno pokonała: 6/0 Sofie Nečesalovą SK Vitkovice 1926-Ridera, 6/0 Nelę Černockę TK Rožnov, 6/1 Natalie Riessovą Tennis Hill Haviřov i w finale 6/1 Štěpánkę Kolařikovą TK Na Dolinè o.s.