Zebrać dziesięcioro uczestników w turnieju tenis10, to obecnie niezły wyczyn. Tylu też dzieciaków (2 dziewczynki i 8 chłopców) zweryfikowało swój udział w pierwszym lutowym WTK "O Puchar TUKS Kozica" 05.02.2023 w kategorii pomarańczowej do lat 9 w Piotrkowie Trybunalskim, co należy uznać za organizacyjny sukces.

Uczestników drogą losowania podzielono we wstępnej fazie turnieju na dwie pięcioosobowe grupy, w których rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 4 wygranych gemów.

Grupę A, zgodnie z oczekiwaniami, wygrał bez straty gema Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb., drugi z jedną porażką był Nikodem Łagodziński AZS Łódź, trzeci Ignacy Biskupski PKT Pabianice, czwarty debiutant w turniejach szczebla wojewódzkiego Nikodem Jakubik TUKS Kozica Piotrków Tryb., a piąta Zuzanna Kijańska KT Start Łódź.

Niespodzianki nie było także w grupie B, którą wygrała także bez straty gema Natalia Drwięga KT Start Łódź, drugi był Marcel Piechowski PKT Pabianice, trzeci Aleksander Szulc-Czerwiński PKT Pabianice, czwarty Michał Szczerkowski NST Łódź, a piąty także debiutant w turniejach wojewódzkich Bartosz Iwon TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Do dalszego etapu rywalizacji, czyli fazy półfinałowej awansowało po dwóch najlepszych każdej z grup. Tu Bruno Socik, trenowany na co dzień przez Grzegorza Żurkowskiego, pokonał 4/1 Marcela Piechowskiego, a Natalia Drwięga 4/0 Nikodema Łagodzińskiego. W meczu finałowym Bruno Socik pokonał Natalię Drwięgę 4/1.

Już za tydzień 12.02.2023 na kortach pod piotrkowskim balonem tradycyjnie o godz. 13.00 "O Puchar TUKS Kozica" rywalizować będą krasnale do lat 10.