Siedmioro szkrabów do lat 9 stanęło do rywalizacji na piotrkowskich kortach przy ul. Belzackiej w niedzielne popołudnie 07.05.2023 roku w Wojewódzkim Turnieju Tenisowym „O Puchar  TUKS Kozica”.

Turniej w początkowej fazie rozgrywany był w dwóch grupach po jednym secie do 4 gemów. W grupie A triumfował debiutujący na piotrkowskich kortach Jan Xawery Orłowski KS Polonia Środa Wlkp., drugi był Nikodem Jakubik TUKS Kozica Piotrków Tryb., a trzeci Bartosz Iwon także TUKS Kozica Piotrków Tryb. Grupę B wygrał natomiast Bartosz Wasik KS Tęcza-Społem Kielce przed Julią Serczyk Eurotenis Łódź, trzeci był Filip Księżak Klub Miedzeszyn Warszawa, a czwarty Ignacy Biskupski PKT Pabianice.

Po zakończeniu rywalizacji w grupach do półfinałów awansowało po dwóch najlepszych zawodników z obu grup. Na tym etapie Jan Xawery Orłowski pokonał 4/0 Julię Serczyk, a Bartosz Wasik 4/1 Nikodema Jakubika. W finale triumfował kielczanin Bartosz Wasik pokonując Jana Xawerego Orłowskiego 4/2. W meczu o miejsca 5-6 Filip Księżak pokonał Bartka Iwona 4/1.

Za tydzień 14 maja w Piotrkowie Trybunalskim TUKS Kozica organizuje kolejny WTK krasnali i krasnalek do lat 10. Początek tradycyjnie o godz. 13.00.