Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy 20. Ogólnopolski Festiwal Krasnali i Krasnalek – Kozica Cup 2023, który rozegrany będzie w tym roku w dniach 15-18 lipca. To bez wątpienia największa w Polsce impreza w tej kategorii wiekowej z wyrobioną już marką.  Z tego też powodu z małego „przetarcia” przed tym turniejem korzystają zawodnicy i zawodniczki biorący udział w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych, zaliczanych do rankingu WZT Łódź, a organizowanych właśnie przez TUKS Kozica na piotrkowskich kortach przy Belzackiej.

W kolejnym takim właśnie WTK „O Puchar TUKS Kozica” udział wzięło 8 bardzo dobrze radzących sobie już na dużym korcie zawodników i zawodniczek.

DZIEWCZĘTA

Czwórka dziewcząt rywalizowała w turnieju systemem „każda z każdą” po jednym secie do 6 gemów. Najlepszą z kompletem zwycięstw i  stratą tylko 2 gemów w trzech meczach okazała się Klara Celińska WKT Mera Warszawa. Druga była Weronika Pędraszewska ST Tie-Break Warszawa, trzecia Wiktoria Urbańska KT Start Łódź, a czwarta Alicja Sikorowska TS Idea Sport Toruń.

CHŁOPCY

Po niespełna trzygodzinnej rywalizacji najlepszym spośród czwórki rywalizujących chłopców, tym samym systemem, jakim dziewczęta, okazał się doświadczony już w bojach turniejowych Filip Boryczko AT Masters Radom - z kompletem zwycięstw. Drugi był nie mniej ograny już w turniejach Borys Siwecki WTS DeSki Warszawa, trzeci Kazimierz Bielecki Come-On Club Wrocław, a czwarty Mikołaj Jarzębiak niestowarzyszony z Łodzi.

Puchary i dyplomy wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA- Iga Świątek, finalistka Wimbledonu - Agnieszka Radwańska, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica w towarzystwie nikogo innego, jak Radka Bieleckiego z kabaretu „Neo-Nówka”, który przebywał na turnieju z synem Kazikiem.