I choć pogodę mieliśmy w tym WTK kadetów i kadetek O Puchar TUKS Kozica bezdeszczową , to niestety, ale porywisty wiatr i tumany mączki, które przewalały się po piotrkowskich kortach, zakłócały upragnioną, turniejową rywalizację. Do turnieju w dn. 10-11.06.2023 o punkty do rankingu PZT zgłosiło się 9 chłopców i 7 dziewcząt.

KADECI

Dziewięcioro chłopców rozpoczęło rywalizację w singlach "O Puchar TUKS Kozica" o 9.00 w sobotę 10.06.2023 w trzech grupach systemem "każdy z każdym". Rywalizacja w grupach podstawowych zakończyła się w sobotę, a od niedzielnego poranka kontynuowano turniej już w grupach z grą o miejsca. Najlepiej, bo z kompletem zwycięstw wypadł w dwudniowej rywalizacji reprezentant Legia Tenis Sp. z o.o. Warszawa Kiril Chystikov (trenowany w Warszawie przez Pawła Kozicę), który zwyciężył w turnieju, pokonując kolejno: 6/2,6/3 Maksyma Marcinkiewicza AT Zabrze, 6/0,6/0 Daniela Nowaka TUKS Kozica Piotrków Tryb., 6/3,6/2 Patryka Sarnowskiego ST ProTennis Grzegorz Koźlakowski Słubice i 6/4,6/4 Jakuba Wilkońskiego AZS Poznań. Drugie miejsce zajął w turnieju Patryk Sarnowski, trzecie Jakub Wilkoński, czwarty był Alan Mołodecki KS Górnik Bytom, piąty Maksym Marcinkiewicz, szósty Paweł Stekert KS Górnik Bytom, siódmy Daniel Nowak, ósmy Michał Kusztal KS KT Szczawno-Zdrój i dziewiąty Kacper Cisłak MKT Stalowa Wola.

KADETKI

Tych do rywalizacji zgłosiło się 7. Podzielone na dwie grupy rywalizację prowadziły także w sobotę i niedzielę. Grupę A łatwo wygrała z kompletem zwycięstw Aleksandra Kochańska SIKT Płock, druga była Weronika Skowrońska Come-On Tennis Club Wrocław, a trzecia Wiktoria Kowalska FKS Frajda Łomianki. W grupie B triumfowała Michalina Antosik AZS Łódź, druga była Maja Kochańska SIKT Płock, trzecia Nikola Kowalska FKS Frajda Łomianki, a czwarta Michalina Michałek KS RTT Rybnik.

Po zakończeniu rywalizacji w grupach rozegrano mecze o miejsca. Na tym etapie w meczu o zwycięstwo w turnieju Michalina Antosik pokonała Aleksandrę Kochańską 6/2,6/2. Trzecie miejsce wywalczyła Maja Kochańska po zwycięstwie 7/6(6),6/3 z Weroniką Skowrońską. Miejsce 5 przypadło w udziale Wiktorii Kowalskiej po wygranej 6/2,6/1 z siostrą Nikolą Kowalską.

Gier podwójnych zarówno w turnieju dziewcząt, jak i chłopców nie rozgrywano.

Puchary i dyplomy wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA i trzykrotna triumfatorka paryskiego Rolada Garrosa - Iga Świątek, finalistka Wimbledonu - Agnieszka Radwańska, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.