W kolejnym WTK skrzatów i skrzatek zorganizowanym przez TUKS Kozica w dn. 10-11.06.2023 na kortach OSiR-u w Piotrkowie Trybunalskim udział wzięło 8 dziewcząt i... 4 chłopców. Co stało się z frekwencją chłopców, która jeszcze trzy dni przed turniejem wynosiła ponad 10, trudno odgadnąć...

SKRZATKI

Walka „O Puchar TUKS Kozica” w sobotnie przedpołudnie rozpoczęła się w dwóch czteroosobowych grupach. I rywalizacja w tych grupach skończyłaby się w sobotę, ale cała ósemka dziewcząt dobrała się w 4 pary (co raczej w tenisie graniczy z cudem, ale tak się stało) i musiały odbyć się także półfinały debla. W grupach kolejność była następująca:

Grupa A

1.      Natalia Polit - AT Masters Radom

2.      Maria Cisłak - MKT Stalowa Wola

3.      Maja Kabzińska - ST Winner Piotrków Tryb. (po dwóch przegranych super tie-breakach)

4.      Zofia Krzymowska - KT Power!Tenis Stara Gadka – Reform Konrad Grodziński Łódź

Grupa B

1.      Lena Szypnicka - Klub Miedzeszyn Warszawa

2.      Antonina Pilarska – AZS Poznań

3.      Nina Ptasińska – UKS Timing Warszawa

4.      Lena Zadrożna – UKS Timing Warszawa

Po zakończeniu grup w niedzielę rozegrano mecze o miejsca, które zakończyły się tak:

1-2 Natalia Polit (debiutantka w turniejach „u Kozicy” i najmłodsza uczestniczka turnieju – 10-latka!) – Lena Szypnicka – 6/3,2/6,10/4

3-4 Antonina Pilarska – Maria Cisłak – 6/1,6/0

5-6 Nina Ptasińska – Maja Kabzińska – 6/4,3/6,10/3 (trzeci pechowy super tie-break Mai!)

7-8 Lena Zadrożna – Zofia Krzymowska 6/0,6/1.

W grach podwójnych w półfinałach zanotowano następujące rezultaty:  Lena Szypnicka/ Lena Zadrożna pokonały 6/2,7/6(5) parę z nr 1 Maria Cisłak/Maja Kabzińska, a para z nr 2 Antonina Pilarska/Natalia Polit pokonała 6/0,6/3 Zofia Krzymowską i Ninę Ptasińską.  W finale triumfowała para Lena Szypnicka/Lena Zadrożna pokonując parę Antonina Pilarska/Natalia Polit 2/6,6/3,10/7.

SKRZATY

Chłopcy spięli się organizacyjnie i by mieć wolną niedzielę, ukończyli turniej „każdy z każdym” już w sobotę. Najlepszym z kompletem zwycięstw, choć nie było łatwo, został „hurtownik pierwszych miejsc” w Piotrkowie Trybunalskim - Bartosz Borowiec  PKT Pabianice. Drugi był Bartek Nowak Matchpoint Żyrardów, trzeci Szymon Łuszczyński RKT Return Radom, a czwarty Jan Sośnierz MUKS Gemik Kielce. Najtrudniejszym meczem dla pabianickiego zwycięzcy był pierwszy mecz na korcie nr 6 z żyrardowianinem Bartkiem Nowakiem, który zakończył się rezultatem 5/7,7/6(5),13/11.

Puchary i dyplomy wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA i trzykrotna triumfatorka paryskiego Rolada Garrosa - Iga Świątek, finalistka Wimbledonu - Agnieszka Radwańska, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.