Frekwencja czternaściorga uczestników WTK O Puchar TUKS Kozica 11.06.2023 już trochę napawa optymizmem w kategorii zielonej, czyli krasnali do lat 10. Ale czy za 2 tygodnie w kolejnym WTK "U Kozicy" będzie jeszcze więcej uczestników? Należy spodziewać się raczej, że tak, bo atmosfera turnieju po raz kolejny była super, a rywalizacja zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, grających osobno, też na dobrym poziomie, więc może to spowoduje, że na otwarte korty przyjedzie do "Trybunalskiego Grodu" choć szesnastka zawodników i zawodniczek. Poziomu organizacji nie będziemy niestety oceniać, bo bylibyśmy sędzią we własnej sprawie, więc tę sferę zostawiamy uczestnikom turnieju oraz ich rodzicom i trenerom. A najlepszą oceną niech będzie jeszcze lepsza frekwencja w kolejnym turnieju.

DZIEWCZĘTA

Szóstka dziewcząt o godz. 13.30 rozpoczęła niedzielną rywalizację w 2 grupach systemem "każda z każdą" po jednym secie do 6 gemów. Miały one wreszcie satysfakcję, by nie ganiać się po korcie razem z chłopcami. Najlepszą "zieloną" po ponad trzygodzinnej rywalizacji, została debiutująca na piotrkowskich kortach Khrystyna Ventsel AT Masters Radom, która pokonała w finale 6/2 Lenę Pawłowską ST Winner Piotrków Tryb. Trzecie miejsca przypadły w udziale "przegranym" półfinalistkom: Wiktorii Jacukowicz ST Winner Piotrków Tryb.i Zofii Styczyńskiej Tenisova Michał Brzeszczak Grójec, a miejsca 5-6 zajęły Amelia Kandzia KS Górnik Bytom i Bona Chiara Buffett WKT Mera.

CHŁOPCY

Ośmiu chłopców podzielonych na dwie grupy rywalizowało, podobnie jak dziewczęta, systemem "każdy z każdym" po jednym secie, tylko że do 4 gemów. Grupę A wygrał reprezentant AZS Łódź Borys Karczewski, zaś drugi był Konstanty Kozakiewicz KT TenisWil Warszawa -Wilanów i to oni awansowali do dalszej fazy półfinałów. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Franciszek Pilarski AZS Poznań, a czwarte coraz lepiej dający sobie radę w turniejach WTK reprezentant gospodarzy, czyli TUKS Kozica – 9-letni Bartosz Iwon.

W grupie B najlepszym okazał się 9-letni Aleksander Grzech WKT Mera Warszawa przed Tymonem Walczakiem Winners ST J.Wolniak Łódź i to oni z grupy B awansowali do półfinałów. Trzecie miejsce zajął niestowarzyszony Bruno Gajewski , a czwarte także robiący stałe postępy 9-letni Nikodem Jakubik TUKS Kozica Piotrków Tryb.

W wieczornych półfinałach Borys Karczewski pokonał 4/0 Tymona Walczaka, a Aleksander Grzech 4/2 Konstantego Kozakiewicza. Najlepszym w turnieju okazał się doświadczony już w rywalizacji turniejowej halowy mistrz województwa łódzkiego do lat 10 - łodzianin Borys Karczewski, który pokonał Aleksandra Grzecha 4/1.

W meczach o miejsca 5-6 F. Pilarski pokonał 4/0 B. Gajewskiego, a o miejsca 7-8 B. Iwon 4/3(6) N. Jakubika.

Puchary, dyplomy i "coś słodkiego" wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA i trzykrotna triumfatorka paryskiego Rolada Garrosa - Iga Świątek, finalistka Wimbledonu - Agnieszka Radwańska, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.