Z dumą, satysfakcją i nutką nostalgii wspominamy lata, kiedy to reprezentanci piotrkowskich klubów, a w szczególności TUKS Kozica lawinowo zgarniali główne trofea turniejów organizowanych na piotrkowskich kortach przy Belzackiej i nie tylko. Często mówi się: "To były super lata piotrkowskiego tenisa". Dlatego właśnie niespodziewanie, z wielkim zadowoleniem i zaciekawieniem, powitaliśmy reprezentantów dwóch piotrkowskich klubów w finale WTK kadetów do lat 16 "O Puchar TUKS Kozica".

Za sprawą właśnie TUKS Kozica w dn. 17-18.06.2023 na piotrkowskich kortach OSiR-u rozegrano kolejny turniej zaliczany do rankingu PZT w tej kategorii wiekowej. We wstępnej fazie turnieju zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Zawodnicy piotrkowskich klubów Daniel Nowak TUKS Kozica  i Łukasz Łuczka z ST Winner Piotrków Tryb. walczyli w dwóch różnych grupach. Daniel (trenowany na codzień przez Grzegorza Żurkowskiego) wygrał grupę A pokonując 6/0,6/1 Igora Białeckiego PKT Pabianice i 6/4,6/1 Jędrzeja Topora AZS Poznań, a Łukasz Łuczka grupę B po zwycięstwach 6/0,6/0 z Mikołajem Więckiem AZS Poznań i 6/4,6/4 z Pawłem Stekertem KS Górnik Bytom.

Zwycięzcy grup, którymi okazali się reprezentanci piotrkowskich klubów, zagrali w finale, w którym zdecydowanie lepszym okazał się Łukasz Łuczka, pokonując Daniela Nowaka 6/1,6/0.

W meczu o miejsca 3-4 Paweł Stekert wygrał 6/0,6/0 z Igorem Białeckim, a o miejsca 5-6 Mikołaj Więcek pokonał swego klubowego kolegę Jędrzeja Topora 7/6(4),6/4.