Dwunastu zawodników w kategorii młodzika do lat 14 stanęło w sobotnie popołudnie 17 czerwca 2023 na piotrkowskich kortach OSiR-u, by rywalizować "O Puchary TUKS Kozica" i punkty do rankingu PZT w kolejnym WTK.

W początkowej fazie turnieju mecze rozgrywano w czterech grupach po trzech zawodników systemem "każdy z każdym". Po tej fazie rozgrywek, zajmując trzecie miejsca, "utknęli" i nie wyszli z grupy do ćwiercfinałów: Jan Grześkowiak WKT Mera Warszawa, Adam Wściubiak ST Winner Piotrków Tryb. i Jan Pałacha WTS Orzeł Warszawa.

W niedzielnych, porannych ćwierćfinałach: nr 1 Rayan Obadi AT Masters Radom pokonał łatwo 6/0,6/1 Tymona Bordę LUKA Tenis Myszków, Mateusz Doliński wygrał 6/3,6/2 z Adamem Sobolem AG Tenis Chorzowska Radom, Dawid Myszkowski pokonał 6/1,6/2 Wojciecha Kowalika Wojnar Tenis Academy Kraków i Aleksander Preisner KS Czarni Rzeszów wygrał 3/6,6/4,10/5 z nr 2 Janem Wziątkiem  AG Tenis Chorzowska Radom. W półfinałach Mateusz Doliński pokonał 6/3,6/0 Rayana Obadi, a Dawid Myszkowski 1/6,7/5,11/9 Aleksandra Preisnera. Finał niestety nie został rozegrany do końca, bowiem Dawid Myszkowski przed jego zakończeniem, przy stanie 6/2,4/2 dla Mateusza Dolińskiego, na skutek kontuzji nadgarstka, musiał niestety zejść z kortu.

Kolejny turniej młodzików "U Kozicy" już w pierwszy wakacyjny weekend 24-25.06.2023. Zapraszamy do rywalizacji na kortach!